Plné Staroměstské náměstí bouřlivě přivítalo hokejové mistry světa. Hráči řádili na pódiu i na střeše autobusu

před 2 týdny 49

Den po vítězství nad Švýcarskem ve finálovém zápase mistrovství světa v ledním hokeji, které hostila Česká republika, přivítali mistry světa nadšení fanoušci na zaplněném Staroměstském náměstí v Praze.

S krátkým pozdravem a poděkováním se na hráče obrátil primátor Prahy Bohuslav Svoboda. Pak už si ovace zaplněného náměstí vychutnávali jednotliví hráči i členové realizačního týmu, které moderátor akce Libor Bouček vyvolával jednoho po druhém.

Střelec vítězného gólu David Pastrňák zanotoval známý vítězný slogan „Tak jsme mistři, no a co?“ a k němu se přidali všichni fanoušci, kteří mu dali jasně najevo, co pro ně znamená nejen zisk zlaté medaile, ale i on sám osobně jako lídr českého týmu.

Poděkování ke shromáždění pronesl i málomluvný trenér Radim Rulík. Spolu se zpěvákem Vojtou Dykem si hráči i fanoušci zazpívali českou národní hymnu.

Čeští hokejisté porazili Švýcarsko ve finále mistrovství světa v Praze. První dvě třetiny přitom odehráli bez branek. Náš tým byl ovšem při chuti a rozhodně měl od začátku zápasu více ze hry. To přineslo ovoce ve třetí třetině, kdy nejprve skóroval David Pastrňák a poslal český tým do vedení. Pouhých devatenáct sekund před koncem zápasu pak David Kämpf potvrdil český triumf a upravil skóre na 2:0.

Přečtěte celý článek