Plzeň se bolestně loučí s Evropou. Přišla o náskok, pak v přesile padla v prodloužení

3 měsíce starý 18

Tomáš Liška

V normální hrací době Viktoria prohrála 0:2, čímž ztratila náskok z úvodního domácího utkání.

Bulharský tým v šesté minutě poslal do vedení Graham Carey a po hodině hry zvýšil Georgi Jomov. V předposlední minutě prodloužení dokonal obrat Jurgen Mattheij, v té době už hráli domácí dokonce v oslabení po červené kartě.

Postupový bonus ve výši téměř 75 milionů korun dostane CSKA, Západočeši třetí rok po sobě budou chybět v hlavní fázi evropských pohárů.

Odvetné utkání 4. předkola fotbalové Evropské konferenční ligy:

CSKA Sofia - Viktoria Plzeň 3:0 (2:0, 1:0) po prodloužení

Branky: 6. Carey, 63. Jomov, 119. Mattheij. Rozhodčí: Palabiyik - Sesigüzel, Kalkavan (všichni Tur.). ŽK: Turicov, Jomov, Caicedo, Mattheij, Lam, Mladenov (trenér) - Šulc, Janošek, Havel. ČK: 111. Caicedo (Sofia). První zápas: 0:2, postoupila Sofia.

Sofia: Busatto - Turicov, Antov, Mattheij, Mazikou - Vion (59. Lam), Geferson, Carey - Jomov, Caicedo, Wildshut (90.+1 Achmedov). Trenér: Mladenov.

Plzeň: Hruška - Řezník (89. Hybš), Kaša, Pernica (106. Brabec), Havel - Janošek - Ba Loua (90. Kayamba, 114. Beauguel), Šulc (63. Káčer), Bucha, Mosquera (106. Falta) - Chorý. Trenér: Bílek.