Po dlouhých měsících tvrdých opatření se situace u nás začíná konečně dostávat pod kontrolu. To je především zásluha všech občan...

1 měsíc starý 53
Po dlouhých měsících tvrdých opatření se situace u nás začíná konečně dostávat pod kontrolu. To je především zásluha všech občanů, kteří dodržují opatření. Moc jim za to děkuji.

Od zavedení povinnosti nosit respirátory uplynuly téměř dva měsíce a dnes už zdaleka nejsme v tak kritické epidemické situaci. Je tedy stále nutné je nosit všude – i venku?

Myslím, že naprostá většina občanů jasně ukázala zodpovědnost a schopnost dodržovat opatření, pokud dávají smysl. Je tedy načase, abychom se vrátili zpět k režimovým opatřením a nosili ochranu dýchacích cest jen ve vnitřních prostorách, anebo ve větších skupinách. Pokud se venku pohybujeme sami, nebo dodržujeme rozestupy a všechna hygienická pravidla, nepředstavuje to prakticky žádné zvýšené riziko.

Ministr zdravotnictví dnes sice uvedl, že za určitých okolností bychom roušky či respirátory venku nosit nemuseli, změna se ale zatím nekoná. Zároveň totiž varoval před „prudkým rozvolňováním“. Myslím si, že při rozumném nastavení se o prudké rozvolňování opravdu nejedná. Za rok s koronavirem jsme si všichni na nošení ochrany dýchacích cest v rozumných mantinelech zvykli. Když jdete sami po ulici, tak se o riziku fakt mluvit nedá.

Vláda musí skončit s rétorikou ve stylu „lidem se nedá věřit“ a ohledně venkovního nošení roušek a respirátorů rozhodnout o změně co nejdříve.

Zdroj