Po jednání pražských radních se dnes mimořádně sejdou zastupitelé

5 měsíce starý 89

foto Ilustrační foto - Jednání zastupitelstva hlavního města v Praze.

Praha - Na pražském magistrátu se dnes ráno sejdou radní, po jejichž jednání bude následovat mimořádné jednání zastupitelstva svolané na popud opozice. Radní projednají například změny stanov dopravního podniku (DPP), koncepci tzv. Hradního korza nebo další fungování městské nájemní agentury. Zastupitelé se pak podle návrhu programu budou opět zabývat situaci kolem kauzy v DPP a také otázkou nedostatku míst na středních školách v metropoli. Začít by měli v 11:30.

Radní mají na programu změnu stanov DPP v souvislosti s aktuální situací, kdy kvůli údajné korupci v podniku policie obvinila teď již bývalého primátorova náměstka Petra Hlubučka, podnikatele Michala Redla a další. Radní projednají také koncepci proměny tzv. hradebního korza, tedy ulic nacházejících se v území bývalých staroměstských hradeb, a další rozvoj agentury, přes kterou mohou lidé pronajímat byty pro sociální účely.

Na jednání radních naváže mimořádné zastupitelstvo, které svolali na základě podpisů nejméně třetiny členů sboru opoziční ANO a ODS. Chtějí opět probírat situaci kolem DPP, kterou již na posledním řádném jednání 16. června zastupitelé řešili mnoho hodin. Na program opozice navrhla také otázku středních škol, ve kterých je podle nich nedostatečná kapacita a město by to mělo řešit.

Zdroj