Po letech zaznělo v televizi, že Babiš zaměstnává stovky novinářů

2 měsíce starý 95

Jakkoli je skutečnost, že Andrej Babiš ovládá média, ověřená auditem Evropské komise, v českých veřejnoprávních médiích ani v komerčních televizích již léta nezazněla informace, že předseda vlády a lídr vládního hnutí ANO Andrej Babiš je nejsilnějším domácím mediálním magnátem. Nyní bylo toto tabu díky televizi CNN Prima News prolomeno.

Stanice CNN Prima News vedená šéfredaktorem a moderátorem Pavlem Štruncem pozvala do vysílání šéfredaktora deníku FORUM 24 Pavla Šafra spolu s komentátorem Babišovy Mladé fronty DNES Miroslavem Koreckým. Ten během debaty sdělil, že Babišovo hnutí roste proto, že covidová situace je příznivá, ekonomika roste, v Česku není nezaměstnanost a lidé jsou spokojení a nemají potřebu kritizovat vládu. Pavel Šafr na to řekl, že v Česku na covid zemřely desítky tisíc lidí, nejméně z poloviny zbytečně a jejich pozůstalí asi nebudou mít tendenci podporovat Babišovo hnutí. Koreckému také Šafr připomněl, že je zaměstnancem předsedy vlády.

Dále čtěte

 FORUM 24 (FORUM 24)

Předplatné s dárkem: Předplaťte si Týdeník FORUM, pojďte na koncert a dostanete vstupenku zdarma

Kupte si roční předplatné Týdeníku FORUM za zvýhodněnou cenu spolu s lístkem na koncert 30 let bez okupantů PRAŽSKÝ VÝBĚR SYMPHONY, který se koná ...

číst článek »

V debatě o kvalitě kampaní jednotlivých stran šéfredaktor deníku FORUM 24 poukázal na to, že Babiš na rozdíl od ostatních lídrů stran zaměstnává stovky novinářů, a je proto spíše divné, že má ANO i přesto v průzkumech tak málo, protože finanční síla Babišova hnutí je stonásobná oproti ostatním. „Ani Petr Fiala a ani pan Bartoš žádné novináře nezaměstnávají,“ uvedl Šafr. Korecký na dotaz moderátorky prohlásil, že on se cítí být zaměstnancem Mladé fronty DNES, nikoli premiéra a dodal, že Pavel Šafr už léta pláče, jaká tu je nesvoboda, ale že v Česku je normální pluralita.

Skutečnost, že Babiš ovládá celou řadu velkých médií a v dalších inzerují jeho firmy, vytvořila podle Šafra stav naprosté nerovnosti a neférovosti politické soutěže. Politické strany s demokratickou a prozápadní orientací jsou v těžké nevýhodě, protože žádná média nevlastní a jejich program a hodnoty podporuje naprosté minimum publicistů. Nadcházející volby jsou o tom, zda Česko zůstane v rodině svobodných západních zemí, nebo se odebere někam na východ, zdůraznil Šafr.

Deník FORUM 24 pro posílení demokratické veřejnosti v předvolebním období i po něm připravuje novinový Týdeník FORUM, který má být odpovědí na skutečnost, že Andrej Babiš ovládl dva liberální deníky a proměnil je za nástroj své propagandy, což potvrzuje i vystupování Miroslava Koreckého na CNN Prima News. Týdeník začne vycházet 19. srpna se sloganem „Vracíme Čechům noviny, které jim zničil premiér“. Druhou část sloganu ale v současném českém prostředí prakticky nelze použít v reklamních sděleních kvůli obavám z vlivu vládního hnutí. Týdeník si lze již předplatit na stránce www.tydenikforum.cz. Redakce pro podporu projektu také organizuje veřejnou sbírku, která již vynesla první milion korun. Sbírku najdete ZDE.

Zdroj