Po sesuvu půdy na italském ostrově Ischia zemřelo osm lidí, další se pohřešují

3 měsíce starý 15

V přístavním městě Casamicciola na italském ostrově Ischia po ranním sesuvu půdy způsobeném prudkým deštěm zemřelo nejméně osmi lidí, další se pohřešují. S odvoláním na ministra infrastruktury a dopravy Mattea Salvinihi o tom informoval list La Repubblica. Počet obětí se podle něj může ještě zvýšit.

Casamicciola 12:30 26. listopadu 2022

Proud bahna strhl několik budov, desítky aut a mikrobusů skončily v moři | Zdroj: Reuters

Informovala o tom agentura ANSA. Proud bahna smetl několik domů, v moři pak skončily desítky zaparkovaných aut a mikrobusů. Ostrov Ischia proslavily termální lázně, do kterých jezdí i čeští turisté.

Přístav, který zajišťuje trajektové spojení se světem, je nyní uzavřen. Ulice lemují zdevastované vozy, bahno a sutiny. Střední a jižní Itálii sužují silné bouřky.

Mezi pohřešovanými je rodina složená z manželského páru a kojence, ale také 25letá žena ze dvou domů zničených bahnem. Agentura ANSA zmiňuje ještě jednu rodinu s dvěma dětmi. Někteří lidé uvázli v místním hotelu Terme Manzi bez elektřiny.

K několika domům v nejvíce zasažené oblasti je možné se dostat pouze úzkými a nepropustnými ulicemi, a tak je záchranáři zatím nemohli všechny zkontrolovat a zjistit skutečný rozsah škod.

Pomáhají i potápeči

Úřady požádaly místní obyvatele, aby zůstali doma a nekomplikovali záchranné práce. Doprava na mnoha silnicích na ostrově byla zablokována.

Do města Casamicciola okamžitě dorazilo několik hasičských týmů, které se snaží dostat do zatím odlehlých míst na různých místech sesuvu. Na místě pomáhají také potápěči a námořníci.

Ischia je největším ostrovem v Neapolském zálivu. Na sopečném ostrově o rozloze 46 kilometrů čtverečních žije celoročně zhruba 63 tisíc lidí, v létě jich tam je více než 200 tisíc.

ČTK

Zdroj