Po výbuchu hoří v kolínské elektrárně

2 měsíce starý 10

Požár v kolínské elektrárně. (Video: Petr Abadžiev)

12:07

aktualizováno • 12:58

V kolínské elektrárně po dnešním výbuchu hoří, hasiči vyhlásili třetí stupeň požárního poplachu. Výbuch vznikl na takzvané zauhlovací cestě, je poškozena budova. Nikdo se nejspíš nezranil.

Článek

Plameny se rozšiřují na střechu, hasiči si vyžádali na pomoc s hašením vrtulník s tzv. bambi vakem, řekla ČTK mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová.

Výbuch v elektrárně společnosti Veolia Energie Kolín nastal krátce před 11:00. „Došlo k výbuchu na zauhlovací cestě, je poškozena budova, kde je zauhlování, dole jsou kotle. Budova je poškozena,“ řekla Fliegerová.

Podle policie došlo k zahoření uhelného prachu s následným výbuchem. Ke zranění osob nedošlo, uvedla policie na Twitteru.

Hasiči vyhlásili nejdříve druhý, následně třetí stupeň požárního poplachu ze čtyř možných. Na místě kvůli pokračujícímu zásahu zůstávají dvě posádky záchranářů.

Veolia Energie Kolín se zabývá výrobou tepla a elektrické energie. Teplem zásobuje většinu kolínských průmyslových podniků, městských budov a organizací a také většinu obyvatel.

Tak nám hoří Kolín

Posted by Josef Plíva on Monday, December 28, 2020
Zdroj