Po zemětřesení v Turecku se pohřešuje Češka

1 měsíc starý 53

V Turecku je po pondělním zemětřesení stále pohřešována jedna Češka, která tam má trvalý pobyt. Ve středu o tom informoval český ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti). Dodal, že další informace zatím nemůže poskytnout.

Záběry z dronů ukazují katastrofickou zkázu v Turecku Video: Reuters

Článek

Jih Turecka a sever Sýrie v pondělí zasáhla série zemětřesení, z nichž nejsilnější dosáhlo 7,8 Richterovy škály. Jedná se nejničivější zemětřesení od roku 1939.

Počet obětí je tragický a škody jsou katastrofální. Počet mrtvých jen v Turecku vzrostl na 9057, informoval ve středu turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Dohromady se Sýrií je mrtvých už více než 11 700.

Záchranné týmy bojují s deštěm a sněhem při hledání přeživších v troskách. Prioritou je právě vyproštění lidí zasypaných sutinami, v obou zemích jsou poničeny tisíce budov.

Velitel USAR týmu Jiří NěmčíkVideo: Hasičský záchranný sbor České republiky

Nepustím tě. Zoufalý otec drží za ruku zavalenou dceru

Zahraniční

Výběr článků

Pražská burza posílila:

Index pražské burzy posílil o 1,39 procenta na 1374,8 bodu. Je to jeho nejvyšší závěrečná hodnota za posledních devět a půl měsíce. K růstu mu dnes pomohly především emise bankovní skupiny Erste a energetické společnosti ČEZ. Vyplývá to z údajů na webu burzy.

Načítám

Zdroj