Počasí jako na houpačce: Po bouřkách a kroupách dorazí tropy. Jak se na ně připravit?

před 1 měsíc 43

Červnové počasí si s teplotami pořádně pohrává a nejinak tomu bude v příštích dnech. Teploty sice půjdou nahoru, o víkendu však Česko čekají přeháňky a bouřky. „Vyskytnou se hlavně v pozdních odpoledních a večerních hodinách a také v noci na neděli. Bouřky by mohly být i silné, doprovázené hlavně přívalovými srážkami. V krátké době může napršet i kolem 30 litrů vody na metr čtvereční,“ uvedla pro CNN Prima NEWS meteoroložka Českého hydrometeorologického ústavu Jana Hujslová. Dodala, že se mohou objevit také kroupy.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Blesk v Jizerských horách zasáhl skupinu turistů. Záchranáři museli oživovat několik lidí

Potom má ale počasí jako mávnutím proutku otočit a přijde vlna veder. Na královéhradeckém koupališti bylo v pátek téměř liduprázdno. Voda v bazénu je teplejší než okolní vzduch. Nápor lidí se však očekává v následujících dnech. „V příštím týdnu se dočkáme pravděpodobně i tropických teplot, to znamená kolem 30 stupňů. Nejteplejší dny by měly být úterý a také středa,“ popsala Hujslová.

Redakce CNN Prima NEWS zjišťovala, jak se lidé na tropické teploty připravují. „Schovávat se nebudeme, už se na ta tepla těšíme, protože léto musí být opravdu léto a ne, že se budeme klepat zimou,“ popsala jedna z dotazovaných v anketě. „Budeme asi hledat stín a chladit se,“ řekl další dotazovaný.

Možnost ochlazení nabízí například přírodní koupaliště či rybníky. Kvalita vody je podle meteorologů momentálně velmi dobrá.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Procházka se už za dva týdny porve o titul s Pereirou. Co říká v exkluzivním vyjádření?

Přečtěte celý článek