Počasí komplikuje dopravu, D35 u Loštic je kvůli nehodě průjezdná jedním pruhem

4 týdny starý 3

Nehoda se podle Ředitelství silnic a dálnic stala na 236. kilometru dálnice D35 ve směru na Mohelnici, uzavřena byla kolem 07:30, o něco později již byla průjezdná jedním jízdním pruhem. „Jde o nehodu čtyř vozidel, dokumentujeme ji jako dvě na sobě nezávislé nehody. Nehoda se obešla bez zranění, policisté a místě provádějí dokumentaci a místo nehody je s opatrností průjezdné,“ uvedla policejní mluvčí.

Problémy s dopravou jsou i v ostatních oblastech Šumperska. „Stále nesjízdný zůstává úsek silnice I/35 ve stoupání z Mohelnice na Studenou Loučku,“ doplnila policejní mluvčí. Další vozidla havarovala podle informací policie na kluzké vozovce v Mohelnici ve směru na Libivou na silnici I/44, nehoda se obešla bez zranění.

Problémy jsou také u Moravského Berouna na Olomoucku, kde je podle informací policie na silnici náledí a vrstva sněhu do pěti centimetrů. V místě je uvízlý kamion, který částečně blokuje provoz a tvoří se kolony.

Nehody na Zlínsku a Vsetínsku

Na silnicích ve Zlínském kraji od čtvrtečního rána místy leží sníh, případně zůstávají po chemickém ošetření mokré. Sjízdné jsou se zvýšenou opatrností, vyplývá z údajů zveřejněných Ředitelstvím silnic a dálnic. Na silnici I/50 poblíž motorestu Rasová v katastru obce Komňa na Uherskohradišťsku podle hasičů ráno bouraly osobní auto a dodávka, v místě se tvoří kolony.

Nehoda se na I/50 stala krátce po 05:00. Krajští hasiči na Facebooku napsali, že vozovka je zasněžená, podle ŘSD i zledovatělá. „Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje odvezla sanitkou jednu zraněnou osobu do nemocnice,“ uvedl mluvčí hasičů Roman Žemlička. Hasiči u vozidel zajistili protipožární opatření, nehodou se zabývá policie.

Další nehody komplikují provoz na silnici I/49 u Bratřejova na Zlínsku nebo v Rožnově pod Radhoštěm – Hážovicích na Vsetínsku. Na silnici I/54 mezi Slavkovem a Stráním na Uherskohradišťsku se tvoří ledovka, řidiči by zhruba sedmikilometrovým úsekem měli projíždět se zvýšenou opatrností.

Zdroj