Počet nakažených chřipkou výrazně roste. Epidemie dosáhne vrcholu zhruba za měsíc

2 měsíce starý 315

Související

Nemocnice Motol, ilustrační foto

Pražské pohotovosti zaplnili rodiče s dětmi. Lékaři radí, jak jim pomoci doma

Rodiče s nemocnými dětmi zaplnili o Vánocích v Praze pohotovosti nemocnic, čekací doby byly několik hodin. ČTK to sdělily mluvčí Fakultní nemocnice v Motole Jana Krejčí Merxbauerová, mluvčí Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Tereza Romanová a mluvčí Všeobecné fakultní nemocnice Marie Heřmánková. Častěji si lidé podle mluvčí Jany Poštové také volali zdravotnickou záchrannou službu. Podle lékařů ale často u staršího dítěte s teplotou, rýmou a kašlem stačí nasadit léky na snížení horečky, klid a dostatek tekutin.

zdraví

RS virus a chřipka zasáhly USA. Léky dochází, úřady evidují tisíce mrtvých

Americká administrativa dnes oznámila, že uvolní ze strategických rezerv dávky léků na předpis určených proti chřipce. V zemi totiž přibývá nakažených, kteří plní nemocnice a ordinace lékařů. Agentura AP uvedla, že letošní chřipková sezóna přišla brzy a zasáhla Spojené státy nečekaně tvrdě.

Více souvisejících

nemoci chřipka

Aktuálně se děje

Aktualizováno před 35 minutami

Nemocnice Motol, ilustrační foto

Pražské pohotovosti zaplnili rodiče s dětmi. Lékaři radí, jak jim pomoci doma

Rodiče s nemocnými dětmi zaplnili o Vánocích v Praze pohotovosti nemocnic, čekací doby byly několik hodin. ČTK to sdělily mluvčí Fakultní nemocnice v Motole Jana Krejčí Merxbauerová, mluvčí Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Tereza Romanová a mluvčí Všeobecné fakultní nemocnice Marie Heřmánková. Častěji si lidé podle mluvčí Jany Poštové také volali zdravotnickou záchrannou službu. Podle lékařů ale často u staršího dítěte s teplotou, rýmou a kašlem stačí nasadit léky na snížení horečky, klid a dostatek tekutin.

Aktualizováno před 36 minutami

Srbská armáda, ilustrační foto

Konflikt s Kosovem se vyhrocuje. Srbská armáda uvedla jednotky do stavu zvýšené pohotovosti

Srbská armáda uvedla v pondělí večer na pokyn prezidenta Aleksandara Vučiče své jednotky do stavu zvýšené pohotovosti. Reagovala tím na napětí v sousedním Kosovu. Protestující kosovští Srbové dnes v pohraničním kosovském městě Mitrovica postavili nové barikády, uvedla agentura Reuters. Podle kosovského ministra vnitra Xhelala Sveçly usiluje Srbsko, pod vlivem Ruska, o destabilizaci Kosova.

před 39 minutami

Dmitrij Medveděv

Musk prezidentem USA, Česko součástí Čtvrté říše. Medveděv prokázal absurdní smysl pro humor

Bývalý ruský prezident a premiér Dmitrij Medveděv, pokládaný za věrného spolupracovníka ruského prezidenta Vladimira Putina, před nadcházejícím Novým rokem zveřejnil na sociálních sítích "futuristickou" prognózu, ve které předpověděl Západu v příštím roce samé problémy a neštěstí, včetně rozpadu Evropské unie, začlenění Česka a dalších středo- a východoevropských zemí do německé "Čtvrté říše", válčící s Francií. 

před 1 hodinou

Vladimír Putin

Ruská odpověď na cenový strop: Putin podepsal dekret o zákazu vývozu ropy

Ruský prezident Vladimir Putin dnes podepsal dekret, který zakazuje dodávky ruské ropy a ropných produktů do zemí uplatňujících cenový strop na ruskou ropu. V případě exportu ropy vstoupí zákaz v platnost na začátku února a bude platit pět měsíců. U ropných produktů by ruská vláda mohla stanovit pozdější začátek platnosti zákazu, uvedla agentura Reuters.

před 2 hodinami

Ilustrační foto

Německé podniky v příštím roce očekávají recesi ekonomiky

Německé podniky v příštím roce očekávají pouze mírnou recesi německé ekonomiky, a to navzdory energetické krizi, nedostatku surovin a slabým vyhlídkám pro světové hospodářství. Vyplývá to z průzkumu mezi předními německými podnikatelskými svazy.

před 3 hodinami

Princ Harry a Meghan Markle

Harry a Meghan našli zastání. Lidé kvůli nim poslali tisíce stížností

Rekordní počet stížností obdržela britská novinářská organizace IPSO na komentář moderátora Jeremyho Clarksona, v němž mimo jiné napsal, že nesnáší manželku britského prince Harryho Meghan. Za několik dní si na něj stěžovalo 17.500 lidí. To je podle listu The Guardian více, než jich nezávislá organizace dohlížející na standardy novinářské práce dostala za celý loňský rok.

před 4 hodinami

Nový rok v australském Sydney

Češi za Silvestra utratí 14 miliard Kč. Ale pořídí méně jídla, alkoholu, pyrotechniky a zájezdů

Silvestra každoročně slaví přibližně 85 procent dospělé české populace. Ti, kteří jej slaví, letos za silvestrovské oslavy dají v průměru 2600 korun, nejvíce v historii. Půjde tak také o nejdražšího Silvestra historie. Důvodem je samozřejmě mimořádně vysoká inflace. Češi totiž ve skutečnosti omezují počet nakoupeného silvestrovského zboží a služeb. Jenže kvůli růstu cen i tak utratí více než loni. Píše ekonom Lukáš Kovanda.

před 4 hodinami

Letadla, ilustrační foto

Číňané se po třech letech odříznutí od zbytku světa chystají masivně vycestovat

Číňané, odříznutí tři roky od zbytku světa kvůli přísným koronavirovým opatřením, zaplavili před očekávaným lednovým otevřením hranic internetové stránky cestovních kanceláří. Stalo se tak navzdory tomu, že množství lidí nakažených covidem v zemi podle neoficiálních zpráv rychle roste, uvedla dnes agentura Reuters.

před 5 hodinami

důchody

Důchody v roce 2023: O kolik komu porostou a jak vysoké je budete mít?

Starobní důchody v Česku se od ledna zvýší průměrně o 825 korun. Solidární základní část všech starobních, invalidních a pozůstalostních penzí se zvedne o 140 korun. K tomu vzroste o 5,1 procenta zásluhová procentní výměra podle odpracovaných let a výše odvodů z výdělků.

před 5 hodinami

Ohňostroj v novém roce

Silvestr v Praze: Ohňostroj nebude, lidé mohou do kina, divadla či zoo

Pražané a návštěvníci metropole mohou poslední den v roce zajít do kina, do divadla, do zoo, do restaurace, na koncert nebo na večírek na parníku. Sportovně založení si mohou jít zabruslit nebo se zúčastnit běžeckého závodu. Město letos nebude pořádat ohňostroj ani promítat na budovy takzvaný videomapping.

před 5 hodinami

 Radek Miča)

Krakonošovo tajemství je jednoznačným vítězem letošních Vánoc

Krakonošovo tajemství, uvedené v premiéře v neděli na kanále ČT1, bylo letos nejsledovanější vánoční pohádkou. Natočil ho režisér Peter Bebjak. Krakonoše ztvárnil David Švehlík a v dalších rolích se představili Jakub Prachař, Ondřej Sokol, Jan Nedbal, Leona Skleničková nebo Martin Huba.

před 6 hodinami

CZK

Až třetina Čechů letos musela omezit výdaje či sáhnout do úspor

Téměř třetina Čechů letos musela omezit výdaje nebo sáhnout do úspor. Více než polovina lidí v končícím roce řešila nedostatek peněz šetřením na běžných výdajích, zejména při nákupu potravin či oblečení. Vyplývá to z prosincového průzkumu poskytovatele půjček Provident Financial mezi tisícovkou respondentů.

před 7 hodinami

Ekonomika

Ekonomická recese v Česku začala. Jak dlouho podle ekonoma potrvá?

Ekonomická recese v Česku, která už letos podle ekonoma Jana Čapka z Národního insitutu SYRI začala, by měla trvat krátce a povede k poklesu hrubého domácího produktu v jednotkách procent. Bude podle něj ještě růst nezaměstnanost, ale ne dramaticky. U inflace očekává ekonom postupný pokles k pěti procentům na konci příštího roku z nynějších dvouciferných hodnot. Uvedl to v tiskové zprávě. Čapek předpokládá, že kvůli poklesu spotřebitelské poptávky, která se už nyní projevuje, bude muset řada výrobců zlevňovat a snižovat marže.

před 8 hodinami

Restaurace, ilustrační foto

Španělské restaurace budou povinně nabízet hostům možnost odnést si nesnědené jídlo

Španělské restaurace budou muset povinně nabízet hostům možnost odnést si nesnědené jídlo s sebou domů v recyklovatelném obalu. Stanovuje to nový zákon zaměřený na boj s plýtváním potravinami, který schválila vláda, napsal list The Times. Od začátku ledna se navíc ve Španělsku začnou danit obaly na jedno použití, a prodejny proto chtějí motivovat zákazníky, aby si do obchodů nosili vlastní znovu použitelné obaly.

před 8 hodinami

Kyjev

Kyjev nezruší zákaz vycházení ani na Silvestra

V Kyjevě se nechystají zrušit zákaz nočního vycházení ani v době vítání Nového roku, který bývá ve východní Evropě jedním z největších svátků a nahrazuje středoevropské Vánoce. Letos se ale v metropoli země, postižené vpádem ruských vojsk, žádné velké oslavy nechystají, tvrdí list RBK-Ukrajina s odvoláním na tajemníka kyjevské radnice Volodymyra Bondarenka.

před 8 hodinami

Pandemie skončila, covid se šíří endemicky, tvrdí přední německý virolog

Pandemie nemoci covid-19 skončila, šíření koronaviru během letošní zimy je endemické. V rozhovoru zveřejněném v dnešním vydání deníku Tagesspiegel to řekl přední německý virolog Christian Drosten, který byl jednou z hlavních tváří německého boje s covidem. Zvratem by podle Drostena mohla být nová mutace koronaviru, což ale v současné situaci nepředpokládá.

Zdroj: ČTK

Další zprávy

Zdroj