Počet nově nakažených v Tokiu poprvé překonal 3000 za den

1 měsíc starý 14

foto Lidé v rouškách v Tokiu na ulici v Tokiu na snímku z 28. července 2021.

Tokio - Počet nových případů nákazy covidem-19 v japonském Tokiu poprvé překročil 3000 za den. S odvoláním na vládní zdroje o tom dnes informovala agentura Kjódó.

Japonsko se vyhnulo zničujícímu šíření nákazy, jaké postihlo další země včetně Indie, Indonésie či Spojených států. Ale pátá vlna poháněná převážně vysoce nakažlivou variantou delta nyní zatěžuje nemocnice v Tokiu, které nyní hostí letní olympijské hry.

Japonský premiér Jošihide Suga v úterý na tiskové prohlásil, že země neplánuje zastavit probíhající olympiádu navzdory rekordnímu nárůstu počtu nakažených. Dodal, že se "vládě podařilo zajistit nový lék, který snižuje riziko vážného průběhu nemoci o 70 procent, a který se bude od nynějška používat". Neupřesnil ale, o jaký lék se jedná.

"V každém případě bych za nynějších okolností chtěl požádat obyvatele, aby se vyhýbali cestám ven, které nejsou nezbytné a dívali se v televizi na olympijské a paralympijské hry," řekl premiér.

Guvernérka japonské metropole Juriko Koikeová uvedla, že stoupající počet "vážných" případů covidu-19 nutí místní nemocnice přidávat lůžka. "Usilujeme o zajištění nemocničních lůžek," řekla v úterý novinářům. "Znepokojuje mě postupné zvyšování počtu vážných případů."

Zdroj