Počet obětí po sérii tornád na jihu a středozápadě USA stoupl na nejméně 22

2 měsíce starý 13

foto Následky tornáda, které se prohnalo městem Little Rock v americkém Arkansasu 31. března 2023.

Washington - Počet obětí po sérii tornád na jihu a středozápadě Spojených států stoupl na nejméně 22. Desítky dalších lidí utrpěly zranění, uvedl v noci na dnešek zpravodajský server NBC News, podle něhož bouřlivé počasí způsobilo i značné škody na majetku.

Nejméně osm lidí zahynulo v Tennessee, většina z nich v okrese u hranic s Mississippi, pět v Arkansasu, čtyři v Illinois a tři v Indianě. Jednu oběť registrují úřady států Mississippi a Alabama.

Server ABC News napsal, že škody způsobené tornády, která značnou část USA zasáhla v pátek a v sobotu, hlásí celkem 60 míst v osmi amerických státech.

Americká média také hojně informovala o zřícení střechy divadla při metalovém koncertu ve městě Belvidere na severu Illinois. V troskách zemřel jeden muž a dalších 40 lidí utrpělo zranění, pět z nich vážná. Na koncertu bylo podle agentury Reuters celkem na 260 lidí.

Meteorologové očekávají, že se bouře budou přesunovat směrem do východní třetiny USA, kam mohou přinést větry až o rychlosti 100 kilometrů v hodině.

Zdroj