Od loňského března, kdy se v ČR potvrdily první nákazy novým typem koronaviru, se nemoc covid-19 prokázala u 1 673 694 lidí, nejhorší situace byla letos v březnu. Celkový počet pozitivních testů dosáhl ve třináctém měsíci epidemie 299 704 a denní průměr se blížil 10 000 nakažených. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Praha 14:58 1. srpna 2021

Přes čtvrt milionu nakažených se objevilo ještě loni v říjnu a letos v lednu a únoru. Ilustrační foto | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Přes čtvrt milionu nakažených se objevilo ještě loni v říjnu a letos v lednu a únoru. V posledních měsících se počet nakažených snižuje, v dubnu klesl pod sto tisíc, v květnu pod 30 000 a v červenci činil 5 960, což je ale stále o čtvrtinu více než ve stejném měsíci loni.

Počet lidí, kteří v ČR zemřeli po nákaze koronavirem, dosáhl 30 374, z toho pětina- 6 067 - připadá na letošní březen, který se tak stal nejhorším měsícem. V březnu často umíralo i 200 lidí denně, poté ale trend výrazně zpomalil. Ještě letos v dubnu zemřelo s covidem 2 570 lidí, v květnu to bylo 666, v červnu 74 lidí a v červenci 12.

V poslední době je obětí minimum, poslední eviduje ministerstvo zdravotnictví 21. července. Vůbec nejhorším dnem byl 3. listopad loňského roku, kdy zemřelo 261 nakažených, následují letošní 15. březen s 237 mrtvými a letošní 8. březen s 236 mrtvými.

ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Počty lidí nakažených koronavirem v Česku klesají, stále jsou ovšem vyšší než vloni

  2. Běloruská běžkyně a kritička režimu se musí vrátit domů, podle svých slov po stížnostech na trenéry

  3. VIDEO: Kriminalisté pátrají po muži, který sexuálně obtěžuje ženy na Lovosicku. Žádají o pomoc veřejnost

  4. Řidič na Ústecku se snažil ujet policistům, jeho auto skončilo zdemolované v příkopu

  5. Kejval ke kauze nakažených olympioniků: Neumím si představit satisfakci pro poškozené sportovce

  6. Izrael slibuje Íránu tvrdou odplatu za útok na tanker v Arabském moři. Teherán obvinění popírá

Aktuální témata

Olympijské hry 2020, Medaile OH 2020, Program OH, Vrbětice, Koronavirus, Parlamentní volby 2021, Výsledky voleb v obcích, Film, Koronavirus v Česku, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, SK Slavia Praha, Petra Kvitová, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Olympijské hry 2022, Zprávy ze světa, MS hokej 2022, Datová žurnalistika, Volby 2021: Benešov, Beroun, Blansko, Bruntál, Břeclav, Česká Lípa, České Budějovice, Český Krumlov, Děčín, Domažlice, Frýdek-Místek, Havlíčkův Brod, Hodonín, Hradec Králové, Cheb, Chomutov, Chrudim, Jablonec nad Nisou, Jeseník, Jičín, Jihlava, Jindřichův Hradec, Karlovy Vary, Karviná, Kladno, Klatovy, Kolín, Kroměříž, Kutná Hora, Liberec, Litoměřice, Louny, Mělník, Mladá Boleslav, Most, Náchod, Nový Jičín, Nymburk, Olomouc, Opava, Ostrava-město, Pardubice, Pelhřimov, Písek, Prachatice, Prostějov, Přerov, Příbram, Rakovník, Rokycany, Rychnov nad Kněžnou, Semily, Sokolov, Strakonice, Svitavy, Šumperk, Tábor, Tachov, Teplice, Trutnov, Třebíč, Uherské Hradiště, Ústí nad Labem - město, Ústí nad Orlicí, Vsetín, Vyškov, Zlín, Znojmo, Žďár nad Sázavou

Doporučujeme