PODCAST: Smrt se stala mojí kamarádkou, říká miliardářka Vlčková

4 měsíce starý 64
Podcasty a videa PODCASTY A VIDEA

Bohumila Čiháková

Často se ptáme, co je po tom, když život končí. Jde jen o odchod z tohoto světa, vysvobození od bolesti, nový začátek nebo úplně něco jiného. Abych našla odpovědi, pozvala jsem si dnes do studia filantropku a lékařku, která v hospici Cesta domů pečuje o těžce nemocné a umírající. I proto se svým manželem Ondřejem založili nadaci na paliativní pomoc dětským pacientům. Vložili do ní neuvěřitelných 1,5 miliardy korun, což je pro běžného smrtelníka nepředstavitelná částka.

Často se ptáme, co je po tom, když život končí. Jde jen o odchod z tohoto světa, vysvobození od bolesti, nový začátek nebo úplně něco jiného. Abych našla odpovědi, pozvala jsem si dnes do studia filantropku a lékařku Katarínu Vlčkovou. | Audio: Deník

Co je tedy paliativní medicína, jaké to je potkávat se každodenně se smrtí, co všechno manželé plánují vážně nemocným dětem a jejich rodinám nabídnout a jak těžké je pohlédnout do očí rodičům, kterým odchází dítě? Na tyto a další otázky bude dnes moderátorce Bohumile Čihákové odpovídat lékařka a miliardářka Katarína Vlčková v pořadu O životě zblízka. V něm si s hosty povídá o tématech, které hladí, ale i trápí naši duši.

Nový díl si můžete poslechnout vždy od pátku na www.denik.cz. Vaše příběhy, dotazy nebo náměty můžete posílat na mail bohumila.cihakova@denik.cz.

DALŠÍ EPIZODY

Podcast

Zdroj