Podle Babiše je hotovo. Očkování ale teprve začalo

2 měsíce starý 19

V České republice začalo očkování proti nemoci covid-19. Na řadu přijdou nejprve zdravotníci, senioři a rizikové skupiny. Očkování započali premiér Andrej Babiš a ministr zdravotnictví Jan Blatný. Podle Babiše, který sám ze sebe udělal vládního „zmocněnce“ pro očkování v ČR, je hotovo. A co ostatní?

Podle premiéra Babiše byl výrok o tom, že se sám stane zmocněncem pro očkování v ČR, nadsázkou. Rozhodl se ale, že sám ponese za celý průběh očkování zodpovědnost a na celou záležitost s vakcínou bude společně s ministrem zdravotnictví dohlížet. Dnes poté, co se sám nechal očkovat v Ústřední vojenské nemocnici v Praze, na Twitter napsal, že je hotovo. To na to tedy hezky dohlédl a pěkně nám to naplánoval, pokud je podle něj už teď hotovo. Hotovo ale bude, až nás všechny nebude onemocnění nadále ohrožovat. Ne jen našeho premiéra.

Hotovo 🇨🇿 pic.twitter.com/cGbDvxlBMR

— Andrej Babiš (@AndrejBabis) December 27, 2020

Dále čtěte

Pavel Hofman

Deník FORUM 24 prosí o vaši pomoc při obraně liberální demokracie

Česká republika je v moci nedemokratických a autoritářských sil, které pohrdají právním řádem i ústavou. Prezident Miloš Zeman nerespektuje ...

číst článek »

Je samozřejmě k uvážení, zda premiér Babiš nemyslel, že je hotovo u něj, neboli, že sám je už očkovaný. Jako osoba, která má za celou očkovací situaci v ČR zodpovědnost, by ale měl myslet i na ostatní, ne jen sám na sebe.

Očkování okomentoval i ministr zdravotnictví Jan Blatný, který na Twitteru Ministerstva zdravotnictví napsal: „Vážení a milí spoluobčané, myslím si, že není náhodou, že do Evropské unie i do České republiky přichází vakcína v době Vánoc. Vánoce jsou dobou spojenou s nadějí a se zvěstováním dobrých zpráv. Možnost očkování je pro nás pro všechny jednoznačně dobrou zprávou.“ Blatný se nechal očkovat ve FN Brno, kde byl před odchodem na ministerstvo náměstkem.

Jan Blatný: Vážení a milí spoluobčané, myslím si, že není náhodou, že do Evropské unie i do České republiky přichází vakcína v době Vánoc. Vánoce jsou dobou spojenou s nadějí a se zvěstováním dobrých zpráv. Možnost očkování je pro nás pro všechny jednoznačně dobrou zprávou. pic.twitter.com/CHL7Ef3Y6O

— Ministerstvo zdravotnictví (@ZdravkoOnline) December 27, 2020

Vánoce jsou sice čas zázraků a splněných přání, ale chtít nějaký vánoční zázrak po naší vládě by bylo asi příliš. Je proto třeba si  připomenout, že Česká republika sice přijala vakcínu a dnešním dnem i začala s očkováním, ale je to právě Evropská unie, kdo vakcínu zajistil a schválil. Poděkování se ale Evropská unie od české vlády nedočká. Na Slovensku si ale na nic nehrají a důležitost EU zdůraznila přímo prezidentka Zuzana Čaputová, když na Twitteru napsala, že naše spojení s Evropskou unií nám pomáhá překonat jakoukoliv výzvu.

„V nejtěžších okamžicích je to právě vědecký výzkum, který přináší dobré zprávy. Vakcína nám dává naději, že budeme schopni obnovit naše osobní kontakty s blízkými. Naše spojení s EU nám pomáhá překonat jakoukoliv výzvu. Prosím, chraňte sebe i ty kolem vás,“ napsala Čaputová, která se nechala očkovat v neděli.

In the most difficult moments, it is scientific research that comes with good news. The vaccine gives us hope we will be able to renew our personal contacts with loved ones. Our #EU unity helps overcome any challenge. Pls protect yourselves & those around you. #EUvaccinationDays pic.twitter.com/6ysoRU037f

— Zuzana Čaputová (@ZuzanaCaputova) December 27, 2020

Zdroj