Podle Michaela Douglase je klíčem k úspěšné sexuální scéně nácvik

4 měsíce starý 9

foto Ilustrační foto - V letovisku Cannes na jihu Francie začal 16. května 2023 76. ročník slavného filmového festivalu. Čestnou cenu převzal americký herec a producent Michael Douglas. 

Cannes - Slavný americký herec a producent Michael Douglas toho ví hodně o natáčení sexuálních scén, hrál totiž v jedněch z nejžhavějších filmů 80. a 90. let. Jaký je podle něj klíč k úspěšnému natočení takové scény? Jak se svěřil publiku na filmovém festivalu v Cannes, důležitý je nácvik a rovněž nenechat svého partnera, aby měl pocit, že zneužíváte situace.

Osmasedmdesátiletý herec podle agentury AFP uvedl, že v současnosti je trendem, že při natáčení fungují takzvaní koordinátoři intimity. Ti mají zajistit, aby se herci cítili pohodlně, a bez nich nelze udělat vůbec nic, dodal Douglas. On sám z tohoto trendu nadšený není.

"Tajemstvím - a myslím, že jsem se stal expertem na sexuální scény - je nácvik. Je to podobné, jako když děláte bojovou scénu, musíte vypracovat choreografii," popsala hvězda snímků Základní instinkt či Osudová přitažlivost. "Když točíte milostnou scénu, je důležité, aby herečka neměla pocit, že zneužíváte situace. Řeknete jí předem, co se bude dít: Teď dám ruku sem, ty dáš ruku sem, a pak se začneme líbat," dodal. "Když se vám to povede, bude to vypadat spontánně, i když to má předem vytvořenou choreografii," doplnil.

Hollywoodský herec hovořil rovněž o svém otci Kirku Douglasovi, který se právě v Cannes seznámil se svou druhou ženou Anne Buydensovou. "Než vznikla sociální média, jsme měli mnohem více tajemství, scházeli jsme se potají bez toho, že by to někdo věděl," uvedl Douglas. "Mluvil jsem o tom s Leem DiCapriem, nyní vás někdo někde uvidí a najednou je tam 1000 lidí. Už nemáme tu svobodu, co jsme měli dříve," dodal.

Zdroj