Podle Potravinářské komory podnikatelům problémy způsobí konsolidační baliček. Podle ekonomky Jany Matesové některé kroky vlády ...

2 týdny starý 9
Podle Potravinářské komory podnikatelům problémy způsobí konsolidační baliček. Podle ekonomky Jany Matesové některé kroky vlády mohou zapříčinit vyšší ceny například pečiva. Informoval o tom server tn.nova. Hnutí SPD říká STOP Fialově vládě, která likviduje českou ekonomiku! Hnutí SPD prosazuje výrazné snížení daní na potraviny a zastropování ceny energií u výrobců.

"V souvislosti s konsolidačním balíčkem očekáváme v novém roce zvýšení cen vstupů, ať již z důvodu zvýšení DPH například u vodného a stočného, nebo u všech nápojů, dále z důvodu zvýšení regulačních poplatků za energie, návratu plateb za obnovitelné zdroje, nárůstu cen za obaly a likvidaci odpadů, které se v posledních letech zvyšují o dvojcifernou částku s výjimkou roku 2022 a další," řekla TN.cz mluvčí Potravinářské komory Helena Kavanová.

Podle ekonomky Matesové chystané změny pravděpodobně přispějí ke zdražení pečiva. "Kvůli znovunavrácení příspěvků na obnovitelné zdroje energií do cen podniků i drobných spotřebitelů je velmi pravděpodobné, že u energeticky náročných výrob, a to je zrovna to pekárenství, dojde ke zvýšení nákladů," uvedla pro TN.cz.

Zdroj