Podvůdek, žádní malí sedláci, ale agrobaroni zásobují trhy SPD

3 týdny starý 89

Tomiu Okamurovi se pomalu nedá věřit ani nos mezi očima. Láká své příznivce na tzv. Český jarmark. Jenomže, pokud lidé čekají potraviny od malých farmářů, mají smůlu, ve skutečnosti podporují velkopěstitele.

No nekupte to, kilo brambor za 4,60 Kč, litr mléka za 11,90, vejce za 1,99 atd. Laciné potraviny jsou hlavním trhákem předvolebních mítinků Strany přímé demokracie Tomia Okamury. Má prý jít o férové ceny, a důkaz toho, že nebýt super a hypermarketů, tak se kvalitní české potraviny prodávají takto lacino. Jenomže už dříve mnozí zemědělci poukázali na to, že ve skutečnosti se za takové ceny, pokud by farmář neměl prodělat, potraviny prodávat nedají.

Dále čtěte

Miloš Zeman s Vladimirem Putinem (ČTK)

Známe Zemanův plán, jak dostat Rusy do Dukovan. Po volbách

číst článek »

A teď vyšla najevo další skutečnost. Jedná se o takový malý český podvůdek. Jak uvedl web seznamzpravy.cz, na trzích neprodávají své produkty malí zemědělci, ale agrobaroni, takže žádná farmářská kvalita. Masem a masnými výrobky zásobuje jarmarky holding Rabbit CZ bývalého prezidenta Agrární komory Zdeňka Jandejska, který hospodaří na téměř 20 tisíci hektarech zemědělské půdy. Dodavatelem mléčného zboží je firma Interlacto potravinářského byznysmena Oldřicha Gojiše. A konečně některé rostlinné produkty včetně brambor dodává na okamurovské trhy společnost AGRO – Měřín patřící velkopodnikateli Gabrielu Večeřovi. Jeho majetek časopis Forbes loni ocenil na čtyři miliardy korun.

Pozoruhodné také je, že tito přední hráči patří k předním příjemcům dotací z Evropské unie, bez kterých by nedosáhli svých zisků. Přitom SPD prosazuje naše vystoupení z EU. To fakt  nevymyslíš. Je to zase další důkaz toho, že okamurovské partaji nejde o politiku, ale o kšefty, a tento způsob je pro ně ideální, jak vydělat peníze a miliony korun od daňových poplatníků převádět na konta stranických bossů.

Myslím si však, že i když už prasklo, jak je to s těmi kvalitními českými potravinami, tak stejně bude u jarmarečních espéďáckých stánků narváno. Pro čecháčky je klíčová cena, a když je to láce, tak to bereme a nic jiného nás nezajímá. To je takový ten typ našich spoluobčanů, kteří obíhají všechny možné slevové akce, hlavně by co nejvíc ušetřili. A tito šetřílci jaksi patří mezi tvrdé jádro voličů SPD.

Zdroj