Pokrytectví Schillerové nezná hranic. Kritizuje něco, co sama prosazovala

před 3 týdny 40

GLOSA / Že lhář musí mít dobrou paměť, tvrdí dávné pořekadlo. V souvislosti s dalším vystoupením předsedkyně poslaneckého klubu ANO Aleny Schillerové se lze domnívat, že buď tato paní nemá vůbec žádnou paměť, nebo si o všech ostatních lidech myslí, že si nic nepamatují. Vysvětlení však bude zřejmě mnohem prostší. Schillerová jako aktivní členka hnutí ANO je zkrátka zvyklá lež vydávat za pravdu, aniž by se aspoň trochu zastyděla.

Žádné lepení rozpočtu na úkor majitelů nemovitostí ani rodin s dětmi nezalepí díry způsobené ministrem šedé ekonomiky Zbyňkem Stanjurou. Fenomén cash only, výplaty na ruku nebo fiasko s WFT u bank stojí ČR násobky příjmů získaných vyšší daní z nemovitostí,“ rozohnila se opět jednou instagramová influencerka hnutí ANO Alena Schillerová na svém účtu na síti X.

Reagovala na text vydaný na severu Novinky.cz s titulkem „Daň z nemovitosti lidi šokovala, platí i pětkrát víc než loni“, v němž autoři na srdceryvných příbězích lidí z celé republiky ukazují, jak drsně je zvýšení daně z nemovitosti zasáhne. „V průměru na ní kvůli vládnímu konsolidačnímu balíčku zaplatí průměrně o 80 procent víc než loni, některým ale stoupla i pětinásobně o několik tisíc korun. V domnění, že jde o omyl, se proto často obracejí na Finanční správu,“ píší autoři textu.

Ano, daň z nemovitosti byla zvýšena, v některých případech i velmi výrazně. Ovšem o její výši rozhodují konkrétní obce, nikoliv ministr. To jen na okraj k pláči Schillerové na špatném hrobě.

Více zarážející však je, že Schillerová má vůbec drzost proti zvýšení daně z nemovitosti vystupovat. Není to totiž ještě tak dávno – jen v červnu 2019, kdy za zvýšení daně naopak horovala. To však seděla na ministerstvu financí a podílela se na tvorbě největšího zadlužení našeho státu v historii.

Tehdy v rozhovoru pro Seznam zprávy vzkázala obcím, aby v případě, že potřebují peníze, zvýšily obyvatelům daň z nemovitých věcí. „Obce se mohou rozhodnout o navýšení této daně v té jednotlivé lokalitě, a to dokonce koeficientem, který mohou mít až pětinásobný,“ řekla tehdejší ministryně Seznamu. Podle ní bylo zvýšení této daně prubířským kamenem politické odvahy jednotlivých obcí zvláště v tom, „jestli to budou schopni občanům vysvětlit.“

Lhala tedy tehdy, nebo lže teď? Odpověď je velice jednoduchá – bez mrknutí oka lže, kdykoliv se to hnutí ANO hodí.

Přečtěte celý článek