Policejní prezident odvolal ředitele Husáka. O místo přišel kvůli mejdanu v Teplicích

2 měsíce starý 18

Policejní prezident Jan Švejdar odvolal krajského ředitele Vladislava Husáka, šéf liberecké policie skončí ve funkci k 1. únoru. Do vyšetření účasti na večírku v Teplicích bude čerpat řádnou dovolenou.

„Po dnešním jednání s plk. Husákem jsem rozhodl, že ho k 1. 2. 2021 odvolám z pozice krajského policejního ředitele a do doby ukončení kázeňského řízení ustanovím na řadovou pozici bez příplatku za vedení,“ informoval v úterý na twitteru policejní prezident Jan Švejdar.

Dále čtěte

FCM

Kniha Pavla Šafra o národních mýtech se vrací na e-shop FORUM. Češi mezi pravdou a lží mají dotisk

Nestihli jste si koupit knihu Češi mezi pravdou a lží šéfredaktora deníku FORUM 24 Pavla Šafra? Nebo jste ji přečetli elektronicky, ale chtěli ...

číst článek »

Odvolání Husáka potvrdil na sociální síti také ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Ten už v úterý ráno žádal policejního prezidenta, aby situaci řešil. Pokud se plk. Husák účastnil akce v Teplicích, dopustil se tím porušení vládních nařízení. Očekávám, že z toho buď okamžitě vyvodí osobní odpovědnost, nebo to s ním pan policejní prezident jako jeho přímý nadřízený urychleně kázeňsky vyřeší,“ napsal na twitteru.

Informaci, že se liberecký krajský policejní ředitel Vladislav Husák účastnil oslavy narozenin podnikatele a bývalého poslance za ČSSD Petra Bendy, přinesl web iRozhlas.cz. Zařadil se tak k Jiřímu Paroubkovi, Milanu Hniličkovi a Jiřímu Šlégrovi, kteří se párty v teplickém hotelu Prince de Ligne zúčastnili taky. Hnilička po aféře oznámil, že se vzdá svého poslaneckého mandátu, který vykonává za Babišovo hnutí ANO.

Bývalý hokejový brankář je současně předsedou Národní sportovní agentury, kterou zřídila současná vláda v roce 2019. Zda se Hnilička vzdá i této pozice, zatím jasné není. Údajně počká, jak se k celé věci postaví sportovní prostředí.

Zdroj