Policie chytila sexuálního delikventa z pražského metra. O ženu se třel rozkrokem

4 dny starý 4

Událost se stala v pondělí 6. září krátce před 13:30, kdy muž přistoupil k ženě během jízdy metrem. S odůvodněním, že jde pouze o sázku s kamarády ji požádal, zda by jí mohl sáhnout na zadek.

„Když žena striktně odmítla, naléhal dál a poté se na ženu přitiskl celým tělem, vyhrnul jí šaty a třel se o ni rozkrokem, přičemž simuloval kopulační pohyby,“ popsal napadení mluvčí. Ze sevření útočníka vysvobodila ženu jedna ze spolucestujících, která muže v další stanici vystrčila ven ze soupravy.

Policisté v úterý zveřejnili záznam z bezpečnostní kamery, na které byl pravděpodobný násilník zachycen, a požádali veřejnost o pomoc při určení jeho totožnosti. „Kriminalisté získali několik poznatků, na jejichž základě se podařilo podezřelého muže ztotožnit. Nyní s ním probíhají standardní úkony trestního řízení,“ uvedl ve středu Hrdina.

Zhruba každá třetí žena zažila při cestě veřejnou dopravou sexuální obtěžování. Stejnou zkušenost má i každý desátý muž. Čtvrtina cestujících pak byla svědkem obtěžujícího chování. Ukázal to průzkum o sexuálním obtěžování ve veřejné dopravě, který pro Úřad vlády provedla agentura Focus.

Zdroj