Policie kvůli dění kolem Zemana prošetří možné trestné činy proti republice

3 měsíce starý 16

Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) v pondělí uvedl, že podle Ústřední vojenské nemocnice není prezident Miloš Zeman schopen vykonávat žádné pracovní povinnosti. O tomto stanovisku nemocnice podle něj věděl od 13. října vedoucí prezidentské kanceláře Vratislav Mynář, který přesto o den později zprostředkoval v nemocničním pokoji setkání Zemana s předsedou sněmovny Radkem Vondráčkem (ANO) kvůli podpisu rozhodnutí o zasedání dolní komory.

Policie dál na Twitteru uvedla, že nebude k vyšetřování sdělovat další podrobnosti.

S ohledem na nové informace, zveřejněné na tiskové konferenci @SenatCZ, zahájí Policie ČR prošetřování možného protiprávního jednání, ve kterém lze spatřovat znaky trestných činů proti republice. Další informace nyní není možné sdělit, děkujeme za pochopení. #policiepp

— Policie ČR (@PolicieCZ) October 19, 2021

Dopoledne se kvůli prezidentově indispozici schází senátní ústavní komise, která probere možnosti převodu prezidentských pravomocí na předsedu vlády a předsedu sněmovny.  

 Zástupci Senátu se pak odpoledne sejdou s představiteli stran a hnutí, které uspěly v nedávných volbách do sněmovny, aby projednali další postup předání prezidentských pravomocí během nemoci Miloše Zemana.

Zdroj