Policie řeší záhadná zranění na západočeských nádražích. Napadení trpí ztrátou paměti

1 měsíc starý 18

Cizinec v Rokycanech byl v kritickém stavu. „Záchranáři zjistili, že muž utrpěl větší krevní ztrátu, stabilizovali ho a odvezli na urgentní příjem FN Plzeň,“ sdělila mluvčí záchranné služby Plzeňského kraje Mária Svobodová.

Podle informací CNN Prima NEWS napadený muž v Rokycanech v minulosti pracoval, a tak místo dobře znal. Na nádraží nejspíše přijel už ve středu. Jak se přesně incident odehrál a zda ho někdo napadl, nebo si zranění způsobil sám, si ale nevzpomíná. „Podle předběžného lékařského vyjádření se nejedná o bodné poranění,“ uvedla policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Ztrátu paměti utrpěla i sedmašedesátiletá seniorka Libuše, kterou našli kolemjdoucí 8. července ráno v kaluži krve u eskalátoru na hlavním nádraží v Plzni. Žena je přesvědčená o tom, že se nejednalo o zdravotní kolaps, ale přepadení. „Probudila jsem se v sanitce, kde už jsem viděla policisty, kteří po mně vyžadovali doklady. Když jsem si sáhla do kabelky, peněženka tam nebyla. Někdo mi ji ukradl,“ řekla.

Důchodkyně skončila s ošklivým poraněním hlavy a mnoha modřinami. Po téhle zkušenosti už se nádraží raději vyhýbá. Na muže, který ji napadl, si ale vzpomíná jen matně. „Měl červenobílou mikinu s pruhy, byl hubený a měl tmavé vlasy a krátký sestřih,“ popsala násilníka.

Policisté se oběma případy dále zabývají.

Zdroj