Promítání nápisu Velezrada na Pražský hrad nebylo přestupkem ani trestným činem, policie se jím dál zabývat nebude. Informovala o tom v úterý Česká televize. Nápis se na budově Pražského hradu objevil v noci na úterý 20. dubna.

Praha 18:33 4. května 2021

Modrý světelný nápis Velezrada se objevil na budově Pražského hradu v noci na úterý 20. dubna mezi půlnocí a 02:00. | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„V případu světelného nápisu na Pražském hradě jsme dospěli k závěru, že se nejednalo o trestný čin ani přestupek,“ řekl České televizi mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Aktivisté v noci promítali na Pražský hrad nápis ‚velezrada‘. Podle policie může jít o přestupek

Číst článek

Postoj prezidenta Miloše Zemana kritizovala v souvislosti s kauzou zapojení ruských tajných služeb do výbuchu muničního skladu ve Vrběticích organizace Zastavme velezradu.

Ta v tiskové zprávě uvedla, že prezident je „agentem nepřátelské země, která napadla Českou republiku a zabíjela české občany“. Zároveň vyzvala Parlament, aby hlavu státu pro velezradu žaloval.

Kečup na ruské ambasádě

Rybanský ČT také řekl, že policisté předali případ potřísnění zdi ruské ambasády z noci na 18. dubna do správního řízení.

Policie zadržela v noci u ruské ambasády sedm lidí. Budovu postříkali kečupem

Číst článek

Mohlo by podle něho jít o přestupek proti majetku a znečištění veřejného prostranství. Kečup měl podle vyjádření jednoho z účastníků alce pro server Forum24.cz symbolizovat krev a připomenout dvě oběti výbuchu v muničním areálu ve Vrběticích.

Jeden sklad ve Vrběticích explodoval v říjnu 2014, druhý v prosinci téhož roku. Při prvním výbuchu zemřeli dva lidé. Premiér Andrej Babiš (ANO) a vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) 17. dubna oznámili, že české bezpečnostní složky mají důvodné podezření, že do výbuchu skladů munice byli zapojeni příslušníci ruské tajné služby GRU.

To následně vyvolalo diplomatickou roztržku s Ruskem. Zeman se k případu poprvé vyjádřil o týden později, připustil i další vyšetřovací verzi. opozice jeho projev kritizovala.

Organizace Zastavme velezradu dnes promitla na Prazsky hrad napis - Velezrada. Duvody protestu proti postojum Milose Zemana vysvetluje v prilozenem prohlaseni. pic.twitter.com/uYFP1aFFU1

— Ondrej Kundra (@okundra) April 19, 2021

ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Policie se nebude dál zabývat nápisem ‚Velezrada‘ na Pražském hradě. Nešlo o trestný čin ani přestupek

  2. Hasiči zasahují u požáru bioplynové stanice u Moravské Třebové. Zraněni jsou tři zaměstnanci firmy

  3. Znalecký posudek k otravě Bečvy uvádí, že kyanidy do řeky vytekly z rožnovské Energoaquy. Firma to odmítá

  4. Sněmovna jednala o Hamáčkově cestě do Moskvy za zavřenými dveřmi. Poslanci museli odevzdat i mobily

  5. Česko podle Levinského bojuje s nekvalitními testy. ‚Doufám, že kultura nebude jen pro vyvolené,‘ řekl

  6. Fiasko ve sněmovně: šéfové tajných služeb se ke slovu nedostali, Babiš Hamáčkovu cestu nekomentoval

Aktuální témata

Vrbětice, Koronavirus, Petr Kellner, MS hokej 2021, Parlamentní volby 2021, Výsledky voleb v obcích, Film, Koronavirus v Česku, Statistika nehod, Olympijské hry 2020 Můj rozhlas, Vinohradská 12, SK Slavia Praha, Petra Kvitová, Euro 2020, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Seznam ministrů, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, Datová žurnalistika, SPORT - rychlé zprávy, Fotbal online, Hokej online, KLDR, Předvolební průzkumy, Afghánistán, Rychlé sportovní zprávy, Gabriela Koukalová, Sýrie, Bramborový salát, Bitcoin, Ester Ledecká, EURO 2020, ZŠ Plynárenská Teplice, Sucho, Izrael, Real Madrid, Kim Čong-un, Donald Trump, Nemocnice na Bulovce, Andrea Vrbovská, Tomáš Horáček, Zuzana Čaputová

Doporučujeme