Příjezd návštěvníků do Špindlerova Mlýna na závody Světového poháru v alpském lyžování žen byl v neděli plynulý. Policie autům vjezd do centra střediska, na rozdíl od soboty, uzavřít nemusela. Mnoho návštěvníků a lyžařů odstavilo svá auta na záchytných parkovištích ve Vrchlabí a do Špindlerova Mlýna je zdarma odvezla autobusová kyvadlová doprava, uvedla mluvčí policie Šárka Pižlová.

Špindlerův Mlýn 10:15 29. ledna 2023

Sobotní kolona před Špindlerovým Mlýnem | Foto: Lukáš Liška | Zdroj: iROZHLAS.cz

V neděli lidé do Špindlerova Mlýna podle policie vyrazili dříve a využili zejména provizorní parkoviště na zavřené silnici II/295 na příjezdu do Vrchlabí v lokalitě Vejsplachy. „Parkoviště Vejsplachy bylo před 09.00 zaplněné z asi 80 procent. Místa k parkování stále zbývala i na parkovištích v samotném Špindlerově Mlýně,“ řekla mluvčí.

Policie podle Pižlové na základě dosavadní situace nepředpokládá, že by v neděli musela vjezd do Špindlerova Mlýna omezovat. V případě uzávěry, která by byla v Herlíkovicích na okraji Vrchlabí, by do střediska mohla vjet jen vozidla s dříve vyřízeným povolením.

První kolo závodů ve slalomu začalo v 09.15, druhé je naplánované na 12.15. Z parkovišť ve Vrchlabí se autobusy do Špindlerova Mlýna kromě návštěvníků závodů dostanou i lidé, kteří si do Špindlerova Mlýna přijeli zalyžovat. Ve Špindlerově Mlýně je kvůli světovému poháru uzavřena pouze černá sjezdovka ve Svatém Petru. Ostatní sjezdovky mají rekreační lyžaři k dispozici.

ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Nesnáší zbraně a konflikty. K pražské mordpartě v novém seriálu nastupuje Docent

  2. Shiffrinová po prvním kole slalomu ve Špindlerově Mlýně vede a sahá po rekordu

  3. Britský premiér odvolal předsedu Konzervativní strany. Za důvod označil pochybení při platbě daní

  4. Policie Špindlerův Mlýn na rozdíl od soboty uzavřít nemusela, příjezd aut byl podle ní v neděli plynulý

  5. ŽIVĚ: Česká republika si zvolila nového prezidenta. Sledujte povolební speciál Radiožurnálu

  6. ONLINE: Wagnerova skupina tvrdí, že dobyla obec Blahodatne. Podle Kyjeva se v oblasti stále bojuje

Aktuální témata

Prezidentské volby 2023, Webbův teleskop, Inflace, Petr Pavel, Nejbohatší člověk na světě, Vesmírný teleskop Jamese Webba, Ukrajina online, Jak ušetřit na energiích, Rusko, Ukrajina, Vladimir Putin, Volodymyr Zelenskyj, Volební průzkumy, Koronavirus, Film, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, MS hokej 2023

Doporučujeme