Policie v noci ukončila v centru Prahy party šedesátky lidí

1 měsíc starý 7

foto Policejní automobil - ilustrační foto.

Praha - Policie v noci na dnešek ukončila nepovolenou party šedesátky lidí v jednom z domů v Melantrichově ulici v centru Prahy. Přestupku kvůli nedodržení vládních omezení proti šíření koronaviru se dopustilo 59 přítomných, z toho pět mělo u sebe marihuanu. ČTK to řekl policejní mluvčí Jan Rybanský. Podle zjištění ČTK byli účastníky večírku cizinci.

Policisté podle mluvčího zasahovali v domě kolem půlnoci na základě svých zjištění, že někteří lidé uvnitř mají u sebe drogy.

Akci podle policie organizovalo sedm lidí, kteří byli mezi přítomnými. Všechny účastníky policisté zadokumentovali a zjištěné přestupky předali k řešení správním orgánům. Tři cizince předali kvůli nesrovnalostem v cestovních dokumentech cizinecké policii a pěti lidem, u kterých našli malé množství marihuany, uložili pokutu, doplnil Rybanský.

Podle současných protikoronavirových opatření je zakázáno noční vycházení a shlukování lidí. Uzavřeny jsou také služby, restaurace, hotely, vnitřní sportoviště nebo kulturní zařízení a řada obchodů. Tato zpřísněná pravidla platí v ČR od 27. prosince.

Zdroj