Policie v Severním Irsku nalezla ubodaného kojence. Hlavní podezřelou je matka dětí

1 měsíc starý 7

Policisté a záchranáři ze Severního Irska byli v úterý kolem osmé hodiny večer přivoláni do jednoho z domů v Belfastu. Tam nalezli ubodaného kojence bez známek života. Povedlo se jim ale zachránit jeho dvouletou sestru, kterou záchranáři ihned převezli do nemocnice.

Holčička byla nejdříve na jednotce intenzivní péče a její stav byl kritický, uvedl britský web Mirror. Policie však ve čtvrtek ohlásila, že je dítě v současnosti už mimo ohrožení života.

Hlavním podezřelým z vraždy a pokusu o usmrcení je 29letá matka dvou dětí. Tu policie zatkla hned poté, co jí zdravotníci propustili z nemocnice. Další okolnosti případu nezveřejnila. Není tak jasné, jak se žena do nemocnice dostala a zda její zranění souvisí s úterní vraždou.

„Chtěl bych poděkovat místní komunitě za její neochvějnou podporu a trpělivost, zatímco budeme pokračovat ve vyšetřování tragických událostí z úterního večera. Žádám každého, kdo má informace o případu, aby nás kontaktoval,“ vyzval veřejnost jeden z vyšetřovatelů.

Policie rovněž zveřejnila identitu zavražděného dítěte, jmenovalo se Liam O'Keefe. Jeho otec, jménem také Liam, byl v době vraždy pracovně v Liverpoolu. Z celé události je naprosto zdrcen.

Zároveň veřejně poděkoval všem svým příbuzným a přátelům, kteří ho v těchto těžkých chvílích podporují. Lidé ze sousedství začali zesnulému chlapečkovi k domu nosit květiny a plyšáky.

Zdroj