Policie v Texasu našla v kamionu nejméně 46 mrtvých

5 měsíce starý 71

Ilustrační foto Foto: Tony Gutierrez, ČTK/AP

Policie v Texasu našla v kamionu nejméně 46 mrtvých

Lidé v nákladním autě zemřeli pravděpodobně kvůli horku. San Antonio a další texaská města nyní zažívají vlnu veder. Teploty ve městě, které je vzdáleno od mexických hranic asi 250 kilometrů, se v pondělí vyšplhaly až na 39,4 stupně Celsia.

Všechny oběti pravděpodobně překročily hranice Spojených států nelegálně, jejich národnost zatím není známá. Na místo zamířil mexický konzul, uvedl mexický ministr zahraničí Marcelo Ebrard. Podle šéfa mexické diplomacie jsou mezi hospitalizovanými dva Guatemalci.

Policisté ze San Antonia pátrají po řidiči vozidla, který ho zřejmě opustil předtím, než bylo objeveno vedle železničních kolejí v odlehlé oblasti na jižním okraji města. Tři lidé jsou ve vazbě, uvedl šéf policie v San Antoniu William McManus, podle kterého se jedná o nejhorší incident tohoto druhu ve městě. Neuvedl žádné podrobnosti o zadržených.

Velké nákladní automobily se staly oblíbenou metodou pašování na počátku 90. let 20. století v souvislosti s nárůstem kontroly amerických hranic v San Diegu a El Pasu v Texasu, které byly v té době nejrušnějšími koridory pro nelegální přechody.

Podobné případy v minulosti otřásly i Evropou. Britští policisté našli v roce 2019 v hrabství Essex na jihovýchodě Anglie v kamionu 39 mrtvých vietnamských migrantů. V červnu 2000 našla policie v nákladním vozu v britském přístavu Dover 58 mrtvých čínských uprchlíků. Nejhorší tragédii tohoto druhu v Evropě bylo nalezení odstaveného chladírenského vozu u rakouské obce Parndorf v srpnu 2015, kde policisté objevili 71 mrtvých těl v pokročilém stadiu rozkladu.

podpis
Zdroj