Policie na základě znaleckých posudků objasnila případ výhrůžného dopisu, který před lednovou volbou hlavy státu dostala manželka prezidentského kandidáta Andreje Babiše (ANO). Na twitteru ve středu policisté oznámili, že věc kvalifikovanou jako nebezpečné vyhrožování odloží, protože podezřelý zemřel. Z jejího vyjádření vyplývá, že zřejmě spáchal sebevraždu. V dopise odeslaném z Brna nebyl podle policie ostrý náboj.

Aktualizujeme Praha 9:09 1. 2. 2023(Aktualizováno: 9:42 1. 2. 2023)

Podle Babiše obdržela jeho manželka Monika dopis s ostrou nábojnicí a anonymním vzkazem plným urážek. Podle policie ale náboj ostrý nebyl | Zdroj: Profimedia

„Případ výhrůžného dopisu s nábojem odeslaný z Brna, který obdržela manželka pana Babiše, jsme na základě výsledků znaleckých zkoumání zajištěných důkazů objasnili. Můžeme také konstatovat, že se nejednalo o ostrý náboj,“ uvedla policie.

‚Ostrý náboj a anonymní vzkaz plný urážek.‘ Babiš oznámil, že jeho manželka dostala výhružný dopis

Číst článek

K objasnění případu podle ní významně pomohly informace, které získala při prověřování okolností sebevraždy muže v minulých dnech v Brně. Nikdo jiný podle kriminalistů obdobný výhrůžný dopis neobdržel.

Babiš týden před druhým kolem prezidentských voleb svolal tiskovou konferenci. Na ní oznámil, že jeho manželka Monika obdržela dopis s ostrou nábojnicí a anonymním vzkazem plným urážek. Šlo podle něj o zastrašování prezidentského kandidáta a jeho rodiny, které nepatří do svobodné společnosti. Kvůli dalším anonymním hrozbám později zrušil kontaktní kampaň.

Premiér Petr Fiala (ODS), další politici vládních stran i Babišův protikandidát Petr Pavel vyhrůžky vůči Babišovi a jeho rodině odsoudili. Vyzvali ale současně šéfa ANO a bývalého premiéra, aby změnil podle nich konfrontační a agresivní styl své kampaně. Babiš v prezidentské volbě neuspěl, vyhrál Pavel, který 9. března nahradí v nejvyšší ústavní funkci Miloše Zemana.

1/3 Případ výhružného dopisu s nábojem odeslaný z Brna, který obdržela manželka pana Babiše, jsme na základě výsledků znaleckých zkoumání zajištěných důkazů objasnili. Můžeme také konstatovat, že se nejednalo o ostrý náboj. #policiestc

— Policie ČR (@PolicieCZ) February 1, 2023

ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Policie vypátrala odesilatele výhružného dopisu pro Babišovu manželku. Podezřelý zemřel

  2. Pokračuje stávka zaměstnanců firmy Nexen. Ta považuje požadavky odborů za nepřiměřené

  3. Lakers porazili díky Jamesově triple doublu Knicks, ale v tabulce NBA zůstávají mimo play off

  4. Nečas asistoval u vítězného gólu Caroliny v prodloužení. Hurricanes vyhráli v NHL pošesté v řadě

  5. Začíná Suchej únor. Česko patří k zemím, kde se pije nejvíce na světě

  6. Americký výrobce zbraní nabízí Ukrajině dva drony za dolar. Doprava a údržba by ale Kyjev stály miliony

Aktuální témata

Prezidentské volby 2023, Webbův teleskop, Inflace, Petr Pavel, Nejbohatší člověk na světě, Vesmírný teleskop Jamese Webba, Ukrajina online, Jak ušetřit na energiích, Rusko, Ukrajina, Vladimir Putin, Volodymyr Zelenskyj, Volební průzkumy, Koronavirus, Film, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, MS hokej 2023

Doporučujeme