Policie zadržela v Karlovarském kraji mezinárodně hledaného muže z Arménie. Dvaapadesátiletý cizinec je podezřelý z organizovaného zločinu. Podle policie je označován jako „vor v zakoně“, tedy vysoká kriminální autorita zločineckých skupin ze zemí bývalého Sovětského svazu.

Karlovy Vary 14:30 18. června 2021

Policie při zatýkání hledaného muže z Arménie | Zdroj: Twitter Policie ČR

Na vypátrání a zadržení se podílel odboru pátrání úřadu služby kriminální policie spolu se zásahovou jednotkou karlovarských policistů, informoval v pátek policejní mluvčí David Schön.

Policisté hledaného, který mohl být podle policistů ozbrojený a nebezpečný, zajistili na počátku června v jedné z rekreačních oblastí kraje.

„Nasazení zásahové jednotky předcházelo intenzivní operativní rozpracování vedené v několika státech v rámci Evropské sítě cíleného pátrání (European Network of Fugitive Active Search Teams - ENFAST). Samotné zadržení bylo velmi rychlé a muž se nezmohl na žádný odpor,“ popsal Schön. Nyní je muž ve vazbě a justiční orgány pracují na jeho vydání k trestnímu řízení do Arménie.

Mezinárodně hledaného zločince
z Arménie, tzv. “VORA v ZAKONE”, vypátrali na začátku června kriminalisté odboru pátrání ÚSKPV policejního prezidia. Zásahová jednotka jej zadržela na území Karlovarského kraje v jedné
z chatových oblastí. https://t.co/KKoKNstpUo pic.twitter.com/fI15AfrKxp

— Policie ČR (@PolicieCZ) June 18, 2021

ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Při úniku nebezpečných plynů v Plzni zemřeli dva lidé, dva jsou v nemocnici. Obyvatelé nemají větrat

  2. Modrić, Kramarić i Perišić. Českou obranu v dalším zápase čekají chorvatské ofenzivní hvězdy

  3. Policie zadržela na Karlovarsku mezinárodně hledaného z Arménie. Označila ho za ‚vora v zakoně‘

  4. Členové vlády budou moci předat poslanecký mandát náhradníkům. Sněmovnou prošla novela Ústavy

  5. Češi si během pandemie zútulňovali své domácnosti. Do úprav investovali v průměru 60 tisíc korun

  6. ‚Výsledky inspekce jsou neuspokojivé.‘ Rusko omezí dovoz krmiv a krmných přísad z Česka

Aktuální témata

ME ve fotbale 2020 program, Vrbětice, Koronavirus, Parlamentní volby 2021, Výsledky voleb v obcích, Film, Koronavirus v Česku, Statistika nehod, Olympijské hry 2020 Můj rozhlas, Vinohradská 12, SK Slavia Praha, Petra Kvitová, Euro 2020, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, MS hokej 2022, Datová žurnalistika, Volby 2021: Benešov, Beroun, Blansko, Bruntál, Břeclav, Česká Lípa, České Budějovice, Český Krumlov, Děčín, Domažlice, Frýdek-Místek, Havlíčkův Brod, Hodonín, Hradec Králové, Cheb, Chomutov, Chrudim, Jablonec nad Nisou, Jeseník, Jičín, Jihlava, Jindřichův Hradec, Karlovy Vary, Karviná, Kladno, Klatovy, Kolín, Kroměříž, Kutná Hora, Liberec, Litoměřice, Louny, Mělník, Mladá Boleslav, Most, Náchod, Nový Jičín, Nymburk, Olomouc, Opava, Ostrava-město, Pardubice, Pelhřimov, Písek, Prachatice, Prostějov, Přerov, Příbram, Rakovník, Rokycany, Rychnov nad Kněžnou, Semily, Sokolov, Strakonice, Svitavy, Šumperk, Tábor, Tachov, Teplice, Trutnov, Třebíč, Uherské Hradiště, Ústí nad Labem - město, Ústí nad Orlicí, Vsetín, Vyškov, Zlín, Znojmo, Žďár nad Sázavou

Doporučujeme