Policie zavřela příjezd do Bedřichova kvůli náporu běžkařů

1 měsíc starý 8

foto Pohled na zasněžené Krkonoše. Ilustrační foto.

Bedřichov (Jablonecko) - Policie uzavřela všechny příjezdové silnice do Bedřichova na Jablonecku po náporu běžkařů, kvůli jejich autům jsou komunikace nepropustné. Na místě řídí provoz dopravní policisté, žádají řidiče, aby se místu vyhnuli. ČTK to řekl policejní mluvčí Vojtěch Robovský. Podle starosty Bedřichova Petra Holuba (SLK) se někteří běžkaři chovají neukázněně. Parkovací kapacity dál od lyžařských stop nejsou naplněny, řekl na dotaz ČTK.

"Veškeré komunikace na dobu nezbytně nutnou k tomu, abychom tuto situaci nějakým způsobem vyřešili, jsou uzavřené," uvedl Robovský. Dodal ale, že z obce lze odjet.

Řidiči podle starosty nedodržují pokyny parkovací služby a chtějí parkovat tam, kde začíná lyžařská stopa. "Je potřeba projet dál, tam kam jim ukazují, a zaparkovat," zdůraznil Holub. Dodal, že pak běžkaři musejí ke stopě dojít s vybavením v ruce zhruba kilometr.

Policie uzavřela silnici na Pustevny v Beskydech, ucpala ji auta

Policie uzavřela také silnici třetí třídy do horského střediska Pustevny v Beskydech. Na místě nastal dnes ráno dopravní kolaps. Silnici III/4837, která na Pustevny vede z rozhraní katastrů Prostřední Bečvy a Horní Bečvy na Vsetínsku, zablokovala auta návštěvníků. Policisté nyní nahoru pouštějí pouze autobusy. ČTK to řekl policejní mluvčí Petr Jaroš.

"Na Pustevnách je přeplněné parkoviště, dopravu řídí naše hlídky. Podle předpokladů lidé opět vyrazili do hor," uvedl mluvčí. Podobná situace podle něj nastala i v souvislosti s vládními opatřeními také o minulém víkendu. Uzavírka téměř deset kilometrů dlouhé silnice pro osobní automobily by měla trvat až do nedělního podvečera.

Dopravně přetížené jsou Pustevny dlouhodobě. Oblíbené horské středisko je nejčastějším výchozím místem pro výstupy na vrcholek Radhoště. V zimě nabízí také trasy pro běžecké lyžování. Kromě pěších túr se na Pustevny dá dostat právě po silnici z Horní Bečvy nebo lanovkou z Trojanovic na Novojičínsku.

Zdroj