Policista z Floridy rozstřílel v panice vůz se zatčeným. Vylekal ho pád žaludu, ukazuje video

před 2 měsíce 66

Hernandez a jeho kolegové zatkli dvaadvacetiletého Marquise Jacksona, když na linku zavolala jeho přítelkyně. Tvrdila, že jí ukradl auto a vyhrožuje jí přes SMS zprávy. Mladík při zadržení nekladl žádný odpor a spolupracoval, připomíná web Daily Beast.

K TÉMATU: Teenagerka zastřelila otce a čtyřletého bratra. Nemohla jsem odolat nutkání někoho zabít, řekla

Při zatýkání strážcům zákona jasně řekl, že žádné zbraně u sebe nemá. Mladík na policisty čekal v klidu na zadním sedadle auta, když v tom na střechu vozu spadl žalud.

Hernandez v tu chvíli zpanikařil – dvěma kotrmelci se vzdálil od vozu, rychle si lehl na zem a křičel, že po něm střílí. Následně do policejního auta vyprázdnil zásobník. Byl přesvědčený, že se ho snaží zastřelit zadržený Jackson.

„Dostal jsem ránu! Trefil mě,“ je slyšet na pořízeném záběru z kamery. Zatímco se Hernandez snažil odplazit z místa domnělého útoku, vydával zvuky, jako když opravdu utrpěl zranění. Právě proto začala mezitím na vůz střílet i jeho kolegyně, píše web The Washington Post.

Vyděšený Jackson, kterého policisté před zatčením prohledali a nic u něj nenašli, mezitím raději v autě předstíral, že je mrtvý. Později napsal na sociální sítě, že byl k smrti vyděšený. I přesto, že se cítí fyzicky v pořádku, psychicky je na tom špatně.

„Tento konkrétní případ využijeme ke školení pro zbytek našeho personálu, jako něco, na co si musíme dát pozor,“ uvedl šerif Eric Aden a dodal, že úřad se musí ujistit, že policisté již nikdy nikoho neohrozí na životě. Hernandez po incidentu odstoupil z funkce. Interní vyšetřování potvrdilo, že po něm opravdu nikdo nestřílel a že kvůli záměně zvuků na místě zpanikařil.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Masové střelbě v USA přihlíželo 800 policistů. Tragédii měla předcházet hádka útočníka

Přečtěte celý článek