Policisté na Plzeňsku pátrají po 38letém muži. Trpí psychickou poruchou, tvrdí jeho žena

1 měsíc starý 96

Miroslav Winter je 180 centimetrů vysoký muž s modrýma očima a hnědými vlasy. Co stojí za jeho zmizením, není zatím jasné. Naposledy byl viděn minulý čtvrtek v poledne, když obědval v restauraci.

Po tom, co odešel z hospody, která je v Plzni na Slovanech, o něm nikdo nic neví. Manželka, se kterou má dva malé syny po něm každý den sama pátrá. „V jeho telefonu jsme dohledali, že dopoledne vyhledával spojení Plzeň–Klatovy. Podle této stopy by mohl být v okolí Klatovska, on odtud pochází, takže by tam mohl hledat útočiště,“ popsala manželka pohřešovaného.

Mužova žena je přesvědčená, že si její partner na život nesáhl. Myslí si, že se u něj rozvinula psychická porucha na základě dlouhodobého stresu v práci. „Poslední dobou se trápil nějakou situací, do jaké míry to bylo paranoidní, těžko říct,“ uvedla. „Mohla tam vzniknout nějaká náročná psychiatrická diagnóza a pod silným tlakem až úzkostí se mohlo něco nového objevit,“ sdělil psychoterapeut Miroslav Jirman.

Policisté pátrají v okolí mužova bydliště, prověřují kamerové záznamy a vyslýchají svědky. Zatím bez úspěchu. „Pokud je nějaká šance, Míro, že to slyšíš, tak se bez jakýchkoliv obav kdykoliv vrať, nemůžeme být bez tebe a strašně moc tě milujeme,“ řekla manželka. „Žádáme všechny občany, kteří by mohli podat jakoukoliv informaci k pohřešovanému, aby ji sdělili na lince 158 nebo se osobně dostavili na nejbližší obvodní oddělení PČR,“ uvedla mluvčí Policie ČR, Plzeň Michaela Raindlová. Pokud jste může zahlédli, kontaktovat můžete také redakci Krimi zpráv.

Zdroj