Potápěči nalezli v březnu v orlické přehradě na Písecku ostatky dvou lidí. Patrně šlo o sebevrahy. Policisté předali nálezy k soudnímu zkoumání, aby zjistili příčinu smrti. Uvedl to jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner. Dodal, že obě těla byla ve vodě několik let.

České Budějovice 14:16 1. dubna 2021

Není vyloučeno, že policie během pátrací akce objeví i další oběti | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Policie nalezla mrtvé lidi při akci, kdy pátrala po jiném sebevrahovi. Jeho tělo zatím v přehradě neobjevili. Matzner dodal, že pátrání pokračuje. „Orlická přehrada je velmi hluboká a práce pro potápěče je tam velmi složitá, jelikož ji komplikuje třeba jen špatná viditelnost,“ řekl mluvčí.

Muž se na Plzeňsku pokusil vloupat oknem do domu. Majitel ho zastřelil legálně drženou zbraní

Číst článek

Podle něj není vyloučeno, že potápěči na dně naleznou i další oběti. „Žďákovský most se stal nechvalně populární v tom, že si jej často pro dobrovolné ukončení života vybírají lidé z různých koutů republiky,“ řekl.

Orlická přehrada se v minulosti stala místem, kam ukrývali své oběti nájemní vrazi. Šlo především o gang kolem Karla Kopáče, jehož členové v 90. letech minulého století házeli mrtvé lidi do vody v sudech s louhem nebo v pletivu právě ze Žďákovského mostu. Podle Matznera však lze téměř jistě vyloučit, že současné nálezy by nějak souvisely s násilnou trestnou činností.

ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. První nepodmíněný trest pro predátora z filmu V síti. ‚Ústečan‘ má jít na dva roky za mříže

  2. Odvolejte Havlíčka, vyzvala Babiše pětice opozičních lídrů. Kritizují postup v tendru na dostavbu Dukovan

  3. Policisté našli v orlické přehradě několik let staré ostatky dvou lidí. Zřejmě šlo o sebevrahy

  4. Ministr obrany Metnar odletěl za českými vojáky do Mali. Stabilita Sahelu je podle něj pro Evropu důležitá

  5. ONLINE: Žáci prvního stupně se mají podle plánu vrátit do škol 12. dubna. Možná ne ve všech okresech

  6. Na Velký pátek zavře kvůli pandemii většina obchodů. Podle šéfky unie zaměstnanců půjde o velký zmatek

Aktuální témata

Koronavirus, Petr Kellner, MS hokej 2021, Parlamentní volby 2021, Výsledky voleb v obcích, Film, Koronavirus v Česku, Statistika nehod, Olympijské hry 2020 Můj rozhlas, Vinohradská 12, SK Slavia Praha, Petra Kvitová, Euro 2020, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Seznam ministrů, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, Datová žurnalistika, SPORT - rychlé zprávy, Fotbal online, Hokej online, KLDR, Předvolební průzkumy, Afghánistán, Rychlé sportovní zprávy, Gabriela Koukalová, Sýrie, Bramborový salát, Bitcoin, Ester Ledecká, EURO 2020, ZŠ Plynárenská Teplice, Sucho, Izrael, Real Madrid, Kim Čong-un, Donald Trump, Nemocnice na Bulovce, Andrea Vrbovská, Tomáš Horáček, Zuzana Čaputová

Doporučujeme