Policisté našli v Orlíku dvě lidská torza

3 měsíce starý 29

„Do pátrací akce se zapojili potápěči zásahové jednotky, specialisté z Brna, vybavení sonarem i barokomorou, a hasiči s čluny. Z výšky pak vodní hladinu a břehy prohledávaly policejní drony a vrtulník,“ popisuje policejní mluvčí Jiří Matzner. Z hloubky 47 metrů specialisté vynesli na hladinu lidské torzo.

„Tělo bylo ve značném stadiu rozkladu,“ konstatuje mluvčí s tím, že není známé pohlaví, věk ani totožnost. „Tělo policisté předali k soudnímu zkoumání, potřebují znát příčinu smrti a vše, co povede ke zjištění totožnosti,“ doplňuje Matzner.

Na vyproštění druhého torza se podílelo osm potápěčů. „Na místě provedli kriminalisté ohledání torza lidského těla, fotodokumentaci a vyšetřovatel nařídil soudní pitvu ostatků,“ uvedl mluvčí policistů. Ty nyní čeká porovnávání vzorků DNA s databází hledaných a pohřešovaných osob.

Tělo hledaného muže, který byl od ledna letošního roku pohřešovaný, kriminalisté našli na hladině. Podle vyšetřovatelů muž pravděpodobně spáchal v orlické přehradní nádrži sebevraždu. „Všechny indicie naznačují, že ukončil svůj život skokem do vodní nádrže Orlík ze Žďákovského mostu,“ konstatuje policie.

Zdroj