Policisté z NCOZ zasahují v centrále ŘSD, zásah souvisí se zakázkami

6 měsíce starý 49

foto Reflexní vesta Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) - ilustrační snímek.

Praha - Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) dnes zasahují v centrále Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Podle Vrchního státního zastupitelství (VSZ) zásah souvisí s s podezřením na zjednání výhody při zadávání veřejných zakázek a na pletichy při zadávání zakázek. V tiskové zprávě to uvedl žalobce Tomáš Minx. Neupřesnil, zda byl v případu někdo zadržen či obviněn.

"Státní zástupce VSZ v Praze vykonává dozor v trestní věci vedené NCOZ pro podezření z trestné činnosti organizované zločinecké skupiny působící v procesu zadávání veřejných zakázek ŘSD, zaměřené na páchání trestných činů zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě a pletichy při zadání veřejné zakázky a veřejné soutěži," uvedl Minx.

Na zásah v centrále ŘSD upozornil Deník N, serveru to potvrdil ministr dopravy Martin Kupka (ODS). "Mám jen základní informaci, že tam policie zasahuje. Předpokládám ale, že důvodem není současná práce ŘSD," uvedl ministr.

Mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej ČTK sdělil, že útvar dnes zasahuje, bližší informace však nesdělil. "Mohu uvést, že náš útvar dnešního dne provádí úkony trestního řízení. Podávání informací má vyhrazeno Vrchní státní zastupitelství v Praze, bližší podrobnosti nebudeme sdělovat," uvedl Ibehej.

Mluvčí ředitelství Jan Rýdl serveru iROZHLAS.cz řekl, že ŘSD poskytuje policii maximální součinnost. Policisté podle něj zasahují už od brzkého rána. Generální ředitel ŘSD Radek Mátl serveru řekl, že policie zajišťuje doklady k historickým zakázkám ŘSD.

Zdroj