Polské potraviny jsou nejškodlivější z EU, tvrdí zemědělci. Část Čechů si je ale chválí

5 měsíce starý 22

V roce 2013 Andrej Babiš (ANO), tehdy ještě coby šéf Agrofertu, největší potravinářské firmy v Česku, hodnotil polské potraviny velmi kriticky. Názor nezměnil. „Já polské potraviny nejím, takže se k tomu nemůžu vyjádřit,“ říká nyní expremiér.

O kvalitě polských potravin tento týden velmi kriticky mluvili zástupci Agrární komory ČR. „Polské potraviny jsou nejškodlivější z celé Evropské unie a je potřeba, aby to spotřebitel skutečně zvažoval při jejich nákupu,“ řekl pro CNN Prima NEWS viceprezident Agrární komory Martin Ludvík. Odkazuje na polský článek, který cituje zprávu tamního Nejvyššího kontrolního úřadu. „V Polsku velmi selhávají kontrolní orgány, ať je to veterinární správa či potravinářská inspekce, není tam kontrola používání antibiotik v živočišné výrobě,“ dodává Ludvík.

„Já považuji vyjádření Agrární komory za manipulativní, odkazuje se jen na jeden ukazatel reportu Nejvyššího kontrolního úřadu a dokonce jen za první tři kvartály 2020. Ten report tady v Polsku nerezonoval, protože se jedná jen o jeden ukazatel, na druhém místě je Francie, Holandsko a Německo a nemyslím si, že by Francie, Holandsko a Německo mělo špatné potraviny,“ říká naopak odborník na Polsko Jan Lupoměský.

Polsko patří spolu s Francií k největším producentům potravin v celé Evropské unii. „Čím víc vyrábíte, tím větší pravděpodobnost záchytu těch rizikových potravin,“ vysvětluje pro CNN Prima NEWS agrární analytik Petr Havel. Polsko je navíc suverénně nejlevnější. „Poláci jsou největším konkurentem našich výrobců potravin a je největší dovozce určitých potravin na území České republiky,“ dodává Havel.

Podle Lupoměského je v tom navíc i politický záměr. Jediný Nejvyšší kontrolní úřad totiž není v Polsku pod kontrolou vlády,“ říká odborník. Podle Státní zemědělské a potravinářské inspekce má ale Polsko stále největší podíl v počtu hlášení závadných potravin. „Od roku 2019 se situace postupně zlepšuje,“ říká mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

Téma nekvalitních polských potravin odstartoval zhruba před deseti lety nález posypové soli přidávané do uzenin, pečiva a rybích konzerv. Do polských potravin se kdysi opřel i někdejší ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL), v současnosti ministr práce a sociálních věcí. Ten v roce 2016 nabádal Čechy, aby kupovali bezpečná česká vejce namísto levných polských. „Reagoval jsem tehdy na zjištění státních dozorových orgánů,“ říká nyní Jurečka. Novináři tehdy zjistili, že třeba u českých vajíček bylo prohřešků víc než u těch polských.

Nízké ceny a vyšší kvalita?

Do Polska přitom na nákup potravin míří denně stovky Čechů. Pochvalují si nízké ceny, ale i kvalitu, která prý není zdaleka tak špatná, jak se u nás traduje. V supermarketu těsně za polskou hranicí tvoří většinu zákazníků Češi, kteří zprávám o nekvalitních polských potravinách nevěří.

„To není pravda, co se týče ryb, lososů, ale i masa, je to všechno v pořádku,“ řekla jedna z dotázaných českých nakupujících. „My zatím máme fakt dobrou zkušenost, nikdy se nám nestalo, že bychom byli s něčím nespokojení,“ dodává další Češka. Jiná pro změnu zmiňuje, že v Polsku dokonce nakoupí lepší kvalitu za nižší cenu.

Čechů nakupujících v Polsku bude příbývat

Ceny jsou skutečně nízké. Třeba vepřová plec v akční nabídce stojí necelých 55 korun za kilo. Sami Poláci příliš nerozumí tomu, proč se někteří Češi o jejich potravinách vyjadřují hanlivě, oni sami prý takové předsudky vůči sousedům nemají. „Já k vám jezdím často, do Liberce, třeba na kachnu, tu tam mají dobrou,“ říká jistá Polka. „Podle mě jsou naše potraviny velmi dobré,“ doplňuje jiná žena.

Polské potraviny hájí i další Poláci. „Já myslím, že u nás je jídlo dobré, protože Češi sem jezdí do hospod a do barů, všude,“ vysvětluje jedna z žen. Jistý Polák pro změnu dodává, že kdyby se lidé báli, nikdy nic neochutnají. „Obavy jsou zbytečné,“ zdůraznil.

Dá se očekávat, že od 1. února počet Čechů nakupujících v Polsku ještě stoupne. Tamní vláda totiž kvůli rostoucí inflaci na půl roku stáhne DPH u základních potravin na nulu, a to včetně masa a mléčných výrobků.

Zdroj