Pomahač povede plastickou chirurgii na Yaleově univerzitě

5 měsíce starý 8

Plastický chirurg Bohdan Pomahač Foto: Petr Horník, Právo

Pomahač povede plastickou chirurgii na Yaleově univerzitě

„S nadšením sdílím, že jsem přijal nabídku na to vést plastickou chirurgii na (univerzitě) Yale. Je to vynikající skupina pracovníků a laťka je po téměř 30 letech pod vedením dr. Persinga nastavená vysoko,” uvedl 50letý Pomahač v anglicky psaném příspěvku.

Středisko plastické a rekonstrukční chirurgie při lékařské fakultě prestižní Yaleovy univerzity dosud řídil John Persing. „Naši chirurgové jsou mezinárodně uznávaní za prvotřídní zvládání těch nejkomplexnějších a nejjemnějších zákroků, jako jsou rekonstrukce dětského obličeje a hlavy, rekonstrukce ruky po úrazu, přestavba obličejových rysů a estetické operace na tváři i na těle,” píše se na webových stránkách pracoviště.

Pomahač má s takovýmito operacemi bohaté zkušenosti. Ostravský rodák má na kontě částečné i úplné transplantace obličejů i transplantaci rukou, zabývá se také estetickou chirurgií včetně rekonstrukce prsou. V březnu 2011 provedl s týmem první úplnou transplantaci obličeje v USA, na podzim roku 2019 zase uskutečnil první takovýto zákrok u černošského pacienta. Ve zmíněné nemocnici v Bostonu působí od roku 1996 přes 20 let.

„Obrovský dík mé ženě; všechny nejlepší věci v mém životě se staly díky tobě,” napsal také Pomahač na Instagramu.

podpis
Zdroj