Pomáhal Mynář Slovácku k lepším výsledkům? FAČR už s hradním mužem zahájila řízení

4 měsíce starý 19

Berbr spolu s dalšími dvěma desítkami lidí čelí stíhání kvůli podezření z korupce a ovlivňování výsledků druhé a třetí ligy.

„Etická komise zahájila řízení s panem Vratislavem Mynářem, a to pro podezření ze spáchání disciplinárního přečinu narušení regulérnosti soutěže,“ řekl předseda etické komise Jan Eisenreich.

„Vedoucí prezidentské kanceláře Mynář je členem FAČR za klub TJ Osvětimany, proto s ním etická komise může zahájit řízení. Osvětimany hrají v 1.A třídě Zlínského kraje, tedy šesté nejvyšší soutěži.

Podle médií Mynář psal Berbrovi SMS zprávy ohledně pomoci Slovácku v roce 2018. Detektivové Národní centrály proti organizovanému zločinu objevili tuto komunikaci při analýze dat z Berbrových mobilních telefonů.

Podle policejního orgánu Mynář skrytě žádal Berbra o „dozor“ nad nominací rozhodčích, kteří pískali utkání Slovácka, uvedl web Seznam Zprávy. Mělo jít o tři zápasy. V sezonách 2017-18 a 2018-19, ze kterých zaznamenaná komunikace pochází, bojoval tým z jihu Moravy o záchranu v první lize.

Majitel fotbalového Slovácka Zdeněk Zemek se následně proti těmto informacím a údajným zákulisním dohodám ohradil.

Etická komise dále uložila dvouletý trest zákazu veškeré fotbalové činnosti rozhodčímu Zdeňku Vaňkátovi. Ten měl z pozice asistenta hlavního sudího ovlivnit po předchozí schůzce s funkcionářem Romanem Rogozem utkání mezi Vyšehradem a Varnsdorfem v roce 2019. Vedle zákazu dostal Vaňkát také pokutu 25 tisíc korun. Komise naopak zastavila řízení s rozhodčím Jakubem Hrabovským

Zdroj