Poplach na Mělnicku: Myslivec zahlédl medvěda. Lidé by neměli chodit do lesa

1 týden starý 11

„Důležité upozornění – Medvěd v lese,“ varovala své obyvatele například na sociálních sítích obec Dřísy.

„V ranních hodinách byl spatřen mezi obcemi Konětopy a Čečelice medvěd. Šel směrem na Dlouhý běh. Informace je ověřena. V současné době les prohledávají myslivci. Policie ČR a Lesy ČR byli informováni,“ uvádí dále. Zvíře spatřil myslivec, který následně informoval policisty.

„Ráno mi volal kolega myslivec, že za Čečelicemi spatřil medvěda. Hned jsem se tam šel podívat, ale protože půda byla zmrzlá a není sníh, nezbyly žádné stopy. Občanům jsme vydali varování, aby se následující dva dny nepohybovali ve volné přírodě,“ sdělil starosta Čečelis Josef Zeman, který je zároveň členem místního mysliveckého spolku.

Varování před medvědem následně obec sdílela i na sociálních sítích. „Obecní úřad oznamuje, že dne 14. 1. 2022 v ranních hodinách, byl spatřen v katastrálním území Čečelice (za obcí směrem na Konětopy) medvěd. Žádáme občany, aby omezili pohyb v přírodě. V případě jakýchkoliv poznatků prosíme o nahlášení na tel. 724 158 797 v jakémkoliv čase,“ uvedli.

Obdobné hlášení vydal i Městys Všetaty na Mělnicku. Lidem obec mimo jiné doporučila, aby omezili vycházky mimo obec a hlídali si své domácí mazlíčky. Obecně by lidé v okolí těchto obcí měli zvážit výlety do lesa či jeho okolí. Informováni byli občané skrze aplikaci Mobilní Rozhlas.

V komentářích následně mnozí radí, kam by se myslivci mohli vydat zvíře hledat. Skupina myslivců a policistů celou oblast dopoledne prohledala, ale žádné stopy neobjevila.

Zdroj