Poprask na Slovensku, Nitra předvedla dresy s koronavirem. Strašné, reagují fanoušci

1 měsíc starý 4

Poprask na Slovensku, Nitra předvedla dresy s koronavirem. Strašné, reagují fanoušci

Speciální vánoční dresy, které posléze končí v dobročinné dražbě, nejsou v hokejovém světě ničím neobvyklým. Ovšem Nitra letos své příznivce poněkud zaskočila provedením výjimečných trikotů.

Slovenský mistr z roku 2016 si pro páteční zápas nejvyšší soutěže proti Banské Bystrici upravil logo do "koronavirové podoby" a na modrý dres přidal i další motivy viru, tolik symbolického pro letošní rok.

Bájný hrdina Corgoň, kovář, jenž Nitru podle legend v minulosti uchránil před pohromou, nasadil uprostřed pozměněného loga červenou roušku. Kolem dokola pak z kulatého znaku vystupuje červený model covidu-19.

"Rozhodli jsme se připravit sadu, jež bude fanouškům v budoucnu už snad jen připomínat jednu etapu života. Dobu, která tu byla, ale která už je za námi. Pevně věřím, že na něco takového, kdy lidé nemohou přijít na stadion a užít si hokej naplno, se bude za pár let pouze vzpomínat," řekl prezident klubu Miroslav Kováčik v prohlášení na webu Nitry.

"Dresy mají vánoční motiv. Věříme, že se covid rozplyne jako sněhové vločky a opět si budeme moct vychutnat hokej naplno," dodal Kováčik, bývalý vynikající útočník a účastník tří světových šampionátů.

U fanoušků se však nápad klubového vedení s pochopením příliš nesetkal. Po zveřejnění na Facebooku se vyrojila hlavně kritika.

"Vyměnit tradiční mikulášské dresy za něco, čeho už máme každý plné zuby? Kdo to vymyslel? Je to hnus, který jen kazí dres," napsal jeden z fanoušků mužstva, jež aktuálně vede český kouč Antonín Stavjaňa.

"Není to vánoční, vtipné ani milé. A dražba těchto dresů? Nechtěl bych ho ani zadarmo," přidal další příznivec. Našlo se však i pár hlasů, které považují nápad s koronavirovými dresy za zábavný a originální.

Je dost možné, že pokud Nitra v pátek Banskou Bystrici porazí a přiblíží se prvnímu místu ve slovenské extralize, zloba kvůli dresům utichne. A třeba se pak v dražbě na podporu hokeje ve městě vybere i více peněz.

Zdroj