Zakázali pořizování fotografií, vypnuli bezpečnostní zařízení a platit se smělo výhradně v hotovosti, pořadatele nelegálních diskoték v době uzávěry ve Francii však prozradila vysoká faktura za energie. Obžaloba žádá trest osm měsíců vězení a pokutu 5000 eur (zhruba 131 000 korun), napsala v pátek agentura AFP.

Paříž 19:42 8. ledna 2021

Na večírek v paláci César upozornil barman z jiného podniku (ilustrační foto) | Zdroj: Stock Exchange

Zábavní podnik César Palace v Grenay na severu Francie patří rodině Romerových, dvacetiletý Lenny Romero u výslechu tvrdil, že pozval pár přátel a za zbytek prý může šeptanda na sociálních sítích. Policie za období od dubna do listopadu zaznamenala 22 případů zvýšeného odběru energie, podle svědků na místě bývalo na 150 lidí. Ve Francii musí být kulturní zařízení včetně diskoték kvůli epidemii koronaviru již deset měsíců zavřené.

Diskotéku vede Lennyho sestra Alyson, které hrozí šestiměsíční podmínka a která důsledně tvrdí, že o ničem nevěděla. Oba sourozenci jsou obviněni z nerespektování uzavření podniku, nelegálního zaměstnání servírek a hudebníků, ohrožení života a podvodu. Na večírek v paláci César upozornil barman z jiného podniku. Verdikt soudu padne 22. ledna.

ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Sparta využila zaváhání Třince a po vítězství v Olomouci se dostala do čela extraligy

  2. Pořadatele diskoték ve Francii prozradil účet za energii, teď jim hrozí osm měsíců vězení a pokuta

  3. V USA identifikují další a další Trumpovy příznivce, kteří vnikli do Kapitolu. Někteří už přišli o práci

  4. Pražská hygiena rozdala kvůli covidu pokuty za 712 000 korun, nejčastější důvod byl nenošení roušky

  5. Jak zrušit bezbolestně rekordní deficit

  6. Novák doběhl v závodě s hromadným startem jednadvacátý. Razýmová obsadila patnáctou příčku

Aktuální témata

Koronavirus, Druhá vlna koronaviru, Lockdown, Film, Koronavirus USA, Koronavirus v Česku, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, SK Slavia Praha, Petra Kvitová, Parlamentní volby 2021, Euro 2020, Prezidentské volby USA 2020, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Seznam ministrů, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, Datová žurnalistika, SPORT - rychlé zprávy, Fotbal online, Hokej online, KLDR, Předvolební průzkumy, Afghánistán, Rychlé sportovní zprávy, Gabriela Koukalová, Sýrie, Bramborový salát, Bitcoin, Ester Ledecká, EURO 2020, ZŠ Plynárenská Teplice, Sucho, Izrael, Real Madrid, Kim Čong-un, Donald Trump, Nemocnice na Bulovce, Andrea Vrbovská, Tomáš Horáček, Zuzana Čaputová

Doporučujeme