Poradce prezidenta Pavla i konec v čele ANO. Lidé sází na budoucnost Babiše

1 měsíc starý 15

Jen krátce po zveřejnění výsledku prezidentských voleb sázkové kanceláře opět zveřejnily kurzy na možný vývoj politického dění v Česku. Lidé už teď sází na budoucnost poraženého Andreje Babiše (ANO). Bookmakeři ale zveřejnili i kurzy na prezidentské volby za pět let nebo na to, co vše stihne Petr Pavel ve svém pětiletém mandátu,

V druhém kole prezidentských voleb favorizovali bookmakeři jednoznačně Petra Pavla. Několik dní před otevřením volebních místností se šance na jeho vítězství pohybovala kolem 91 procent s kurzem přibližně 1,05:1, zatímco Andrej Babiš se postupně propadal. Kurz na jeho vítězství byl například u Fortuny těsně před volbami 12:1.

Dále čtěte

Prezidentská kampaň Andreje Babiše (ANO) (Pavel Hofman / FORUM 24)

Čas na homeopatika na křivdu. Babišova drtivá prohra ukazuje, že Česko už je dál

číst článek »

Spekulace o budoucnosti Andreje Babiše se nyní odrazily i u sázkových kancelářích. Kurz na to, že jeho hnutí ANO bude kandidovat v příštích volbách do Poslanecké sněmovny, je 1,1:1. Mluví se ale také o tom, že se Babiš vzdá funkce předsedy hnutí nebo svého poslaneckého mandátu. Těmto událostem dali bookmakeři kurz 2,10:1, respektive 2,25:1, pořád tedy násobně nižší, než mu dávali v prezidentských volbách.

Někteří sázkaři také věří, že se Babiš stane oficiálním poradcem Petra Pavla, nebo že mu budoucí prezident udělí vyznamenání. Kurzy jsou pro tyto případy velmi vysoké, takže šance, že se tak stane, je velmi nízká.

V případě Pavla se sází například na to, kam pojede na oficiální návštěvu a koho jmenuje ministrem nebo premiérem. Na to, že pověří předsedou vlády Babiše, je kurz 5:1. Ve hře je i Tomio Okamura s kurzem 100:1 na premiéra a 50:1 na ministra školství.

Sázkové kanceláře už otevřely také sázky na příští volbu prezidenta v roce 2028. Nejlepší kurz má zatím Pavel, a to 1,50:1. Kurz Andreje Babiše je momentálně 20:1. Mezi možnými kandidáty se objevují hlavně politici, jako Petr Fiala, Miloš Vystrčil, Vít Rakušan nebo Ivan Bartoš. Kurzy jsou ale vypsané i na Miloše Zemana či Václava Klause, kteří už na Hradě strávili dvě funkční období.

Budoucím prezidentem může podle bookmakerů být i Monika Babišová. Kurz na její vítězství je ale velmi vysoký, konkrétně 150:1. O něco lépe je na tom hokejista Jaromír Jágr s kurzem 68:1.

Zdroj