Porucha trakčního vedení dnes na 4 hodiny zastavila provoz vlaků na Vysočině

5 měsíce starý 43

foto Vlak, rychlík, železniční přejezd - ilustrační foto.

Jihlava/Praha - Porucha trakčního vedení dnes zhruba na čtyři hodiny zastavila u Golčova Jeníkova provoz vlaků přes Vysočinu, mezinárodní rychlíky po tu dobu nejezdily přes Brno, ale odklonem přes Přerov. Přibližně od 13:00 vlaky projíždí úsekem po jedné ze dvou kolejí, informovaly na sociálních sítích České dráhy a Správa železnic. Plné obnovení předpokládají později odpoledne.

Omezení na koridoru začalo po 09:00, kdy podle Správy železnic do trakčního vedení spadl strom. "Část vlaků mezi Prahou a Brnem jezdí přes Přerov," informovala kolem poledne Správa železnic. Přibližně o hodinu později uvedla, že úsek Vlkaneč - Golčův Jeníkov byl po jedné koleji zprovozněný. Podle Českých drah vlaky mohou mít za místem omezení zpoždění o pět až 15 minut.

Dopoledne kvůli poruše na koridoru jel odklonem spoj EC Metropolitan směřující z Prahy přes Brno a Břeclav dál na Slovensko a do Maďarska nebo rychlíky Vindobona, které spojují Prahu, Brno a Vídeň. Tyto vlaky jely v úseku Kolín - Břeclav po objízdné trase přes Přerov, mimo stanice Brno-Královo Pole a Brno-hlavní nádraží, uvedly na webu České dráhy. Některé vnitrostátní rychlíky byly mezi stanicemi Golčův Jeníkov a Leština u Světlé zrušeny, další nabraly zpoždění.

Zdroj