Poškozené domy a lidé v panice utíkající do ulic. Silné zemětřesení v Ekvádoru si vyžádalo životy

1 týden starý 18

Podle dosavadních zpráv si zemětřesení vyžádalo životy alespoň čtyř lidí. Úřady zároveň zaznamenaly jednoho zraněného a dvě kompletně zničené budovy. Mezi dalšími poškozenými domy byla i tři vzdělávací zařízení, informoval na Twitteru Sekretariát pro krizové řízení.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Papoušek pozná, že se blíží zemětřesení, věří Turci. Pestrobarevní ptáci jdou v zemi na dračku

Jeden z lidí podle agentury zemřel v andském městě Cuenca. Obětí se stal cestující ve vozidle, uvězněný pod sutinami domu. Další tři lidé přišli o život v pobřežní provincii El Oro. V provinčním středisku Machala se zřítil dvoupatrový dům a v jeho sutinách se ocitl neznámý počet lidí. Práci záchranářů a policistů komplikuje popadané elektrické vedení a výpadek telefonického spojení. „Pokračujeme ve vykonávání bezpečnostních opatření, provádění evakuace a v podpoře komunit, zasažených zemětřesením,“ uvedla na Twitteru tamní policie.

Americká geologická služba USGS oznámila zemětřesení o síle 6,7 u ekvádorského pobřeží, s epicentrem asi 80 kilometrů jižně od přístavu Guayaquil, druhého největšího města v jihoamerické zemi, ležícího asi 270 kilometrů jihozápadně od hlavního města Quito. Evropští seismologové nejprve odhadli sílu otřesů na 6,9 stupně.

V Guayaquilu úřady oznámily praskliny na domech. Zdi některých objektů se zřítily. Úřady nařídily uzavřít tři silniční tunely. Videa sdílená na sociálních sítích ukázala lidi shromažďující se na ulicích přístavu Guayaquil a okolních obcí. Místní se svěřovali, že jim doma padaly různé věci. Aglomerace má asi tři miliony obyvatel.

Zdroj