Poslankyně Olga Richterová se neomaleně vyjádřila o Petru Kellnerovi. Na její adresu se valí obrovská kritika

3 měsíce starý 22

Po úmrtí Petra Kellnera drtivá většina politiků kondolovala jeho rodině, a když už chtěla připojit něco navíc, většinou vypíchla miliardářovy úspěchy. Poslankyně za Pirátskou stranu Olga Richterová na to ale šla jinak. Její výrok na sociálních sítích vyvolal obrovskou vlnu kritiky, která vedla k tomu, že poslankyně své příspěvky musela smazat a omluvit se.

V pádu vrtulníku zemřel nejbohatší Čech Petr Kellner. Další připomenutí, že peníze nejsou zdaleka vše. Mnohdy spíš naopak. Soustrast pozůstalý a memento mori nám všem,” napsala Richterová na svůj Twitter.

Čtěte také: Podivuhodný příběh Petra Kellnera. Skvělý byznysmen, který se zaprodal Číně a Česko spolu s ním

Její příspěvek okamžitě vyvolal rozhořčené reakce lidí, kterým vadí, že v této chvíli spojuje oběť nehody s tím, jak na tom byla po finanční stránce. Uživatelé upozorňují především na to, že příspěvek Richterové prozradil, jak nejen ona, ale i Pirátská strana přemýšlí. Už dříve se přitom Piráti zasazovali na výrazně vyšší zdanění kapitálu.

Jednou vyslovené se již bere špatně zpět. Omluvila jste se jen proto, že to nebylo přijato… Tak teď trochu politicky opravíte a je to ok?? Ten první tweet jen ukazuje na to, jak opravdu smýšlíte. Smutné, popřít sama sebe, abych se zalíbila,” píše jeden z uživatelů už poté, co Richterová svůj příspěvek upravila.

Myslím na to, jak jsme všichni křehcí a smrtelní.

Před chvilkou jsem napsala nevhodnou formulaci.

Toto mělo být jádro.

Upřímnou soustrast všem, kteří přišli o své blízké, či svého blízkého.

— Olga Richterová – poslankyně za Piráty (@olgarichterova) March 29, 2021

Ta se potom ještě snažila reagovat: “Já jsem to napsala blbě. Ale myslela jsem na to, jak je každému z nás k ničemu, co zde na zemi nashromáždíme. Jak jsme všichni stejně smrtelní. Ale to je prostě ta moje chyba, že jsem to neměla smíchat.

Čtěte také: Kde trávil Petr Kellner své poslední chvíle. Luxusní resort, ve kterém noc stojí 50 tisíc na osobu a zahrnuje i osudný heliskiing

Zdá se však, že tato slova na její pověsti už ulpí, protože lidé nevěří upřímnosti její omluvy. Pokud by lidé na její slova zareagovali kladně, jistě by se neomlouvala, míní většina.

Foto: Pirátská strana

Zdroj