Poslední přání se Poledňákové nesplnilo. Kvůli těžké mrtvici to nešlo, prozradila kamarádka

4 měsíce starý 20

V posledních dnech života už to Poledňáková neměla vůbec lehké. Na pomoc jí i proto přijela její nejlepší kamarádka, která bydlí v Itálii, herečka Ulla Keslerová. „Spěchala jsem, chtěla jsem Marii na poslední cestě vyprovodit. Měla jsem ji moc ráda. Znaly jsme se šestnáct let,“ řekla pro deník Blesk Keslerová, která Poledňákovou navštěvovala při svých cestách do Česka pravidelně.

Poslední přání

Poledňáková podle Keslerové měla ještě poslední přání. To se jí ale bohužel nepodařilo splnit. „Chtěla se ještě podívat na ostrov Ischia, kde jsme spolu asi šestkrát byly. Pak už kvůli těžké mrtvici nikam cestovat nemohla,“ vysvětlila herečka. Ta v Česku zůstane až do pohřbu, který bude v úterý v 11 hodin ve velké síni strašnického krematoria.

Marie Poledňáková je tvůrkyní filmů jako Jak vytrhnout velrybě stoličku, Jak dostat tatínka do polepšovny či Líbáš jako Bůh a Líbáš jako ďábel. V červenci 2016 ji postihla těžká mrtvice. Ochrnutí zasáhlo polovinu těla a Poledňáková musela být nějakou dobu upoutána na vozíku. Režisérčin stav se už bohužel nelepšil. Zemřela v pondělí 7. listopadu v 81 letech.

Zdroj