Poslední rozloučení s Trojanem proběhne dva dny před Vánoci. Rodina má na veřejnost prosbu

3 měsíce starý 48

Smuteční oznámení zveřejnil na svém facebookovém profilu starší hercův syn Ondřej Trojan. „Poslední rozloučení s tátou, hercem Ladislavem Trojanem, proběhne tento čtvrtek, 22. prosince od 14 hodin formou zádušní mše v kostele sv. Ignáce na Karlově náměstí v Praze. Budeme rádi, když přijedete za tatínka zapálit svíčku a věnujete mu milou vzpomínku. Ondřej, Ivan a celá rodina,“ napsal producent v příspěvku.

Parte zesnulého herce má klasickou formu. Nezdobí ho žádná fotografie, jen vlídná slova na rozloučenou. „Život je cesta, která vede domů,“ stojí hned v úvodu oznámení.

„Se smutkem v srdci oznamujeme všem, kteří ho měli rádi, že nás navždy opustil náš milovaný manžel, táta, bratr a dědeček, herec pan Ladislav Trojan. Odešel ve spánku, v klidu a míru dne 18. prosince ve věku 90 let. S naším milým tatínkem se rozloučíme a svíčky na jeho památku společně zapálíme během zádušní mše ve čtvrtek dne 22. prosince 2022 ve 14 hodin v kostele sv. Ignáce na Karlově náměstí v Praze 2,“ napsala rodina ve smutečním oznámení.

Zdraví mu už nesloužilo tolik, co dřív

Podepsáni jsou manželka Olga, synové Ondřej a Ivan s partnerkami Bárou a Klárou, sestra Hana a jeho vnuci. „Děkujeme všem, kteří s námi uctí jeho památku účastí na mši nebo tichou vzpomínkou,“ uvedli.

Ladislav Trojan měl na svém kontě více než 100 filmů. Do srdcí diváků se zapsal také díky seriálu Tři chlapi v chalupě, v němž s Lubomírem Lipským a Janem Skopečkem ztělesnil svéráznou rodinu Potůčkových, která hospodařila bez žen. Malé děti ho znají také z Kouzelné školky, kterou v letech 2011 až 2018 moderoval jako děda Láďa.

Sám Trojan v rozhovoru pro deník Aha! před třemi týdny přiznal, že už mu zdraví neslouží tak, jako dřív. „Vážně se moc snažím, stáří je ale neúprosné, už to není ono. Kolena neslouží, a tak jsem odkázán na chodítko a musím mít ošetřovatelskou péči. Jsem smířen,“ uvedl tehdy 90letý herec.

Zdroj