Poslední šance pro Super Maria. Vyhozeného Balotelliho podepíše Berlusconiho Monza

1 měsíc starý 4

Poslední šance pro Super Maria. Vyhozeného Balotelliho podepíše Berlusconiho Monza

Dnes třicetiletý italský útočník naposledy působil v Brescii, za kterou se ale v minulé sezoně trefil jen pětkrát, a navíc měl problémy s disciplínou. Klub s ním proto v létě předčasně rozvázal smlouvu a od té doby čekal Balotelli na nabídku, která by mu pomohla z poněkud nedůstojné kolonky "bez angažmá". 

Monza, se kterou by měl podepsat kontrakt po pondělní zdravotní prohlídce, pro něj přitom nebude zcela neznámým prostředím. Klub vlastní bývalý majitel milánského AC Silivo Berlusconi, za který Balotelli kdysi nasázel 33 branek v 77 zápasech.

Na hřišti se "Super Mario" navíc potká s Kevinem-Princem Boatengem, dalším bývalým hráčem AC, a smlouvu do konce sezony s opcí zase podepíše se sportovním ředitelem Adrianem Gallianim, jenž v AC působil v Berlusconiho éře. 

"Chtěl bych poděkovat Berlusconimu i Gallianimu za tuhle příležitost, udělám všechno pro to, aby se Monza dostala do Serie A," řekl deníku Gazzetta dello Sport.

V Monze si jsou i díky předchozím zkušenostem dobře vědomi, koho v Balotellim získávají. Někdejší mnohonásobný reprezentant Itálie má talentu na rozdávání, ale také velice svéráznou povahu, která se často dostává do střetu nejen se soupeři, ale také s rozhodčími, fanoušky, trenéry, spoluhráči a autoritami vůbec. 

V bezmála čtyřech stovkách zápasů své profesionální kariéry nasbíral Balotelli 161 gólů, ale také 124 žlutých a sedm červených karet. Nemluvě o extravagantních prohřešcích mimo hřiště. 

"Mario je hodný kluk, ale tohle je jeho poslední šance," uvedl 76letý Galliani. "Řekl jsem mu jasně: Nevěř pochlebovačům kolem sebe. Pokud bude třeba, budu tě kritizovat, ale jen pro tvé dobro. A viděl jsem, že tomu rozumí a souhlasí." 

Monze aktuálně patří v Serii B devátá příčka a na vedoucí Salernitanu ztrácí devět bodů. Zatímco v obraně patří k premiantům soutěžě, v útoku se s devíti trefami v deseti zápasech řadí mezi nejhorší. A právě to by měl někdejší elitní kanonýr Balotelli změnit. 

Zdroj